معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی و ذیحساب طرح های عمرانی شرکت...

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی و ذیحساب طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه نماینده مجری طرح از سد و شبکه احمدبیگلو مشگین شهر بازدید کردند.

نماینده مجری طرح ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی احمدبیگلو در این بازدید با ارائه گزارش کاملی از آخرین وضعیت پروژه گفت: سد مخزنی احمدبیگلو که در 18 کیلومتری غرب شهرستان مشگین‌شهر و بر روی رودخانه مشگین‌چایی احداث شده است، دی ماه سال گذشته در سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزیر نیرو به استان اردبیل به بهره برداری رسید.

مهندس سونیا حسینی با ارائه گزارشی از مشخصات فنی پروژه سد احمدبیگلوتصریح کرد: سد مذکور خاکی با هسته رسی است که طول تاج آن 528 متر و عرض تاج 10 متر می‌باشد و حجم کل مخزن این سد 27.4 میلیون مترمکعب و ارتفاع سد از پی 64.5 متر می‌باشد .

وی اهداف اجرای این طرح را بهره‌برداری بهینه از پتانسیل منابع آب، استفاده از سیلاب‌های نابهنگام رودخانه مشگین، بهبود شبکه‌ها و زراعت آبی موجود و توسعه اراضی دیم و بایر دارای قابلیت کشاورزی مناسب با حفظ شرایط زیست محیطی و توسعه و ایجاد امکانات گردشگری و ایجاد اشتغال اعلام کرد .

نماینده مجری طرح ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی احمدبیگلو ادامه داد: با احداث این سد آبیاری 2 هزار و 35 هکتار از اراضی منطقه با تخصیص 1.5 میلیون مترمکعب آب، تامین آب شرب به میزان 2.75 میلیون مترمکعب، صنعت 2.87 میلیون مترمکعب، محیط زیست 2.80 میلیون مترمکعب و کل تخصیص به میزان 18.92 میلیون مترمکعب تامین می‌شود .

مهندس حسینی در مورد شبکه اصلی آبیاری و زهکشی احمدبیگلو نیز بیان کرد: انتقال آب تنظیم شده سد مخزنی احمدبیگلو به اراضی زیرپوشش شبکه آبیاری و زهکشی تحت فشار به میزان 2 هزار و 35 هکتار و بهبود وضعیت معیشتی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ساکنان منطقه از اهداف طرح شبکه اصلی آبیاری و زهکشی احمدبیگلوست .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات