پوشش 16 مورد حریق و حادثه توسط تیم های آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی رشت

پوشش 16 مورد حریق و حادثه توسط تیم های آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- تیم های نجات و اطفایی مستقر در 14 ایستگاه آتش نشانی در شیفت کاری گذشته نسبت به پوشش 16 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی در سطح شهر رشت اقدام کردند.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: یک مورد گزارش حریق منزل مسکونی و یک مورد آتش سوزی تجاری که به ترتیب به علت اتصال در سیستم سیم کشی ترانس برق و بی احتیاطی در روشن کردن گاز تک شعله و عدم رعایت اصول ایمنی بوده به آتش نشانان گزارش گردید که خوشبختانه در هر دو مورد آتش مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.

وی با اشاره به سه مورد گزارش قفل درب در روز گذشته، افزود: در دو مورد از این حوادث؛ اقدامات لازم جهت رها سازی دو فرد  5 و 25 ساله گرفتار در اتاق خواب بعلت نقص فنی قفل درب صورت گرفت که بدین واسطه به شهروندان توصیه می شود جهت پیشگیری از آسیب های ناشی از گیر کردن کودکان و میانسالان در اتاق خواب و سرویس های بهداشتی نسبت به رفع نقص قفل های درب اقدام شود.

سرپرست سازمان آتش نشانی با تاکید بر اینکه شهروندان می بایست دقت داشته باشند و به هیچ وجه آزادی و رهایی هیچ حیوانی را بخصوص گربه ها که می توانند حتی در طبقات بلند ساختمان رفته و خود را به هر نحوی به پایین آن انتقال دهند، افزود: 3 مورد رها سازی گربه از داخل منزل مسکونی و خودرو به آتش نشانان گزارش شد که در هر سه مورد انتقال حیوانات بدون هیچ آسیبی صورت گرفت.

این مسوول آتش نشانی به یک مورد آتش سوزی خودروی سواری بعلت اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه لامپ خودرو اشاره کرد و افزود: اطفای حریق ضایعات، بازدید ایمنی جهت پیشگیری از سقوط نمای ساختمان، اعزام تیم عملیاتی جهت اطفای آتشسوزی تجاری در کوچصفهان و چند مورد بازدید ایمنی از دیگر عملیات های آتش نشانان بود که خوشبختانه به کسی آسیب جانی نرسید.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات