انسداد 106 حلقه چاه غیرمجاز در دشت های استان اردبیل در سال 98

انسداد 106 حلقه چاه غیرمجاز در دشت های استان اردبیل در سال 98

نماینده مجری طرح تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی شرکت آب منطقه ای اردبیل از انسداد 106 حلقه چاه غیرمجاز در دشت های استان اردبیل در طول سال 98 خبر داد.

مهندس محبت مصری با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته طرح تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در طول سال گذشته ضمن انسداد 106 حلقه چاه غیر مجاز، از برداشت غیر مجاز 3.38 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی در دشت های استان جلوگیری شده است.

وی به فعالیت 19 اکیپ گشت و بازرسی منابع آب، در سطح استان اشاره کرد و افزود: حضور مستمر این اکیپها در دشتهای استان به منظور بازدید از منابع آب، بروز نمودن آمار و اطلاعات آنها، شناسائی و گزارش تخلفات صورت گرفته در حوزه منابع آب زیرزمینی و سطحی انجام می گیرد.

مهندس مصری با بیان اینکه در طول همین مدت از حفر 23 حلقه چاه غیر مجاز جدید جلوگیری بعمل آمده است، تصریح کرد: در همین مدت از 7 مورد کف شکنی و جابجایی غیر قانونی چاههای مجاز ممانعت شده است.

نماینده مجری طرح تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی شرکت آب منطقه ای اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های تقلیل منصوبات چاهها اظهار داشت: در طول سال گذشته از اضافه برداشت 82 حلقه چاه مجاز از طریق تقلیل منصوبات چاهها جلوگیری شده که منجر به جلوگیری از برداشت مازاد از منابع آب زیرزمینی به میزان 3.2 میلیون متر مکعب شده است.

وی به نصب 58 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاهها در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با این اقدام از برداشت مازاد منابع آب زیزمینی به میزان 1.25 میلیون متر مکعب جلوگیری شده است.

مهندس مصری به توقیف 1 دستگاه حفاری غیر مجاز در سطح استان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 683 فقره پروانه اصلاح و تعدیل شده است.

نماینده مجری طرح تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی شرکت آب منطقه ای اردبیل از نهادینه کردن بهره برداری از کلیه فرایندهای ابلاغ شده در سامانه ساماب در بخش آب زیرزمینی در راستای ایجاد دولت الکترونیک و عقد قرارداد با مشاور ذیصلاح برای اسکن کلیه پرونده های چاههای استان به منظور حذف فیزیکی گردش پرونده ها در شهرستانهای گرمی، پارس آباد ، مشگین شهر و اردبیل خبر داد و اظهار داشت: در طول سال گذشته بیش از یک هزار و  875 فقره پرونده اسکن شده و اجرای این اقدام در شهرستان خلخال نیز شروع شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات