تامین پایدار آب شرب 7 روستا از توابع شاهین‌شهر اصفهان

تامین پایدار آب شرب 7 روستا از توابع شاهین‌شهر اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد خلیلی" افزود: در سال جاری پروژه آبرسانی به روستای جهاد آباد به طول 15 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 760 میلیون تومان در دستور کار قرار دارد و با اجرای این پروژه، بیش از 700 انشعاب آب به مشترکان واگذار می‌شود.
مدیر آبفای شاهین‌شهر درخصوص آبرسانی به روستای مورچه خورت تصریح کرد: پروژه آبرسانی به شهرک صنعتی مورچه خورت به طول 23 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان عملیاتی شده و به‌دنبال آن، آبرسانی به روستای مورچه خورت به طول 5 کیلومتر اجرایی شد که با اجرای این طرح آبرسانی بیش از 726 فقره انشعاب آب به مشترکین واگذار می‌شود.
وی اصلاح شبکه فرسوده آب در روستاها را ضروری دانست و اظهار داشت: اصلاح شبکه فرسوده آب یکی از عوامل بسیار مهم در کاهش هدر رفت آب محسوب می‌شود، این درحالی‌است که در سال 99 مقرر شد 400 متر از شبکه فرسوده آب روستای باغ میران نیز اصلاح و بازسازی شود.
مدیر آبفای شاهین شهر حفر و تجهیز چاه‌ها و قنوات را یکی از منابع تامین پایدار آب شرب روستاها دانست و افزود: در مابقی روستاهای تحت پوشش آبفای شاهین شهر از جمله روستای سُه، کلهرود، بیدشک، دهلر با تجهیز قنوات و چاه‌های موجود و در صورت نیاز با حفر چاه درصدد تامین پایدار آب شرب مشترکان در این مناطق هستیم.
خلیلی کیفیت آب شرب روستاها را مورد تایید مراکز ذی‌صلاح دانست و گفت: آب شرب روستاهای تحت پوشش آبفای شاهین شهر از لحاظ کیفی کاملا سالم، بهداشتی و مورد تایید مراکز ذی‌صلاح است و جمعیت بیش از3 هزار نفری روستاییان در این منطقه هیچ‌گونه نگرانی پیرامون کیفیت آب ندارند.
وی در ادامه به طرح‌های توسعه شبکه آب در شاهین شهر اشاره کرد و افزود: در سال 99 طرح آبرسانی به شهرک نیایش به طول 7 هزار و 500 متر در دستور کار قرار دارد و همچنین در این شهرک اجرای شبکه فاضلاب به طول 5 هزار و 100 متر عملیاتی می‌شود.
خلیلی عنوان کرد: ایجاد زیرساخت‌های آب و فاضلاب در شهرک نیایش با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال اجرایی می‌شود.
مدیر آبفای شاهین شهر تامین پایدار آب شرب شهرک میلاد را از دیگر پروژه‌های تامین و توسعه پایدار آب شرب برشمرد و گفت: با اصلاح بیش از 400 متر از شبکه فرسوده شهرک میلاد، مشکل افت فشار آب در این منطقه رفع می‌شود.
خلیلی با بیان اینکه دشت شاهین شهر بسیار خشک است و هیچ گونه سفره آب زیرزمینی در این منطقه قرار ندارد، خاطرنشان ساخت: شاهین شهر تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارد، این در حالی‌است که با افزایش روز افزون جمعیت در این منطقه نیاز به آب شرب نیز افزایش می‌یابد، بنابراین برای رفع کمبود آب شرب دو حلقه چاه در منطقه قلعه خواجه در 15 کیلومتری شاهین شهر حفر شده است.
وی افزود: آبدهی چاه‌های حفر شده در منطقه قلعه خواجه بین 30 تا 40 لیتر در ثانیه است که انتظار می‌رود با انتقال این حجم آب به شبکه توزیع شاهین شهر مشکل کم آبی در این منطقه برطرف شود.
خلیلی با اشاره به اختلاف ارتفاع در منطقه شاهین شهر، توزیع عادلانه آب را مهم خواند و افزود: به منظور توزیع عادلانه آب شرب 21 ایستگاه فشارسنج در شاهین شهر نصب شده است و با استفاده از شیرهای کنترل فشار و رینگ کردن شبکه، آب شرب عادلانه میان مشترکان توزیع می‌شود.
مدیر آبفای شاهین شهراعلام کرد: در حال حاضر هدررفت آب در شاهین شهر کمتر از 13 درصد است که امید می‌رود با اصلاح خطوط فرسوده آب این رقم نیز کاهش یابد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات