سال گذشته آمار پروانه های ساختمانی صادره در شهرهای استان افزون بر 86 درصد رشد داشت

سال گذشته آمار پروانه های ساختمانی صادره در شهرهای استان افزون بر 86 درصد رشد داشت

آیدین رحمانی با اعلام این خبر گفت: براساس آمار ارائه شده از سوی شهرداری های استان در سال 98 مجموع پروانه های صادره در شهرهای آذربابجان غربی به 3 میلیون و 461 هزار و 270 مترمربع رسید که این میزان در مقایسه با سال 97  به میزان 86   درصد رشد  داشت.

وی افزود: این میزان پروانه برای احداث  19116  واحد مسکونی صادر شده است و این درحالی است که در سال 97 مجموع پروانه های صادره یک میلیون هشتصد و پنجاه و دو هزار و پانصد و پنجاه و یک مترمربع برای ساخت 9551 واحد مسکونی رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به افزایش آمار ساخت وسازها در استان اظهار داشت: رعایت ضوابط و آیین نامه های ساخت وساز و جلوگیری از تخلفات ساختمانی باید در دستور کار مدیریت های شهری قرار گیرد و با متخلفان در مراجع رسیدگی با جدیت برخورد شود.

آیدین رحمانی خاطرنشان کرد: رشد بی رویه سکونتگاههای غیررسمی و افزایش تراکم ساختمانی خارج از ضوابط طرح های تفصیلی و طرح های هادی شهری موجب بروز مشکلات عدیده ای در حوزه های اجتماعی ، مدیریت شهری ، ترافیک و ناهنجاری ها در منظر و نمای شهرها می شود که باید مهندسان ناظرو شهرداری ها با گزارش به موقع از وقوع چنین تخلفاتی جلوگیری کنند.

وی در ادامه سخنان خود از افزایش 28 درصدی ساخت و سازها در مناطق روستایی استان نیز خبرداد و افزود: سال گذشته دهیاری های استان پروانه ساخت  351 هزار و 558 مترمربع واحد روستایی را صادر کرده اند که این میزان در مقایسه با سال 97 به میزان 28 درصد افزایش داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی همچنین بر مقابله با تخریب اراضی ملِّی و کشاورزی توسط افراد سود جو نیز تاکید کرد و گفت: تخریب زمین های کشاورزی و احداث ویلا در مناطق روستایی از تهدید های بسیار جدی در مناطق روستایی است که در این زمینه نیز بخشداران و دهیاران مسئولیت مستقیمی بر عهده دارند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات