صدور ۲۷ اخطار محیط زیستی برای تولیدکنندگان پسماند بیمارستانی درخراسان رضوی

صدور ۲۷ اخطار محیط زیستی برای تولیدکنندگان پسماند بیمارستانی درخراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی با اشاره به اینکه ، در استان خراسان رضوی ۶۹ بیمارستان درحال فعالیت بوده که ۳۴ مورد آن در کلان شهر مشهد خدمات درمانی ارائه می کنند، گفت: نظارت بر نحوه مدیریت پسماندهای عفونی مراکز درمانی از طریق اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مستمر صورت می پذیرد و این موضوع در ایام شیوع ویروس کرونا نیز همچنان درحال انجام بوده است.


این مقام مسئول ادامه داد: پسماندهای عفونی پس از انجام فرایند مدیریت پسماند پزشکی ، اتوکلاو شده و در نهایت به منظور دفن بهداشتی در محل لندفیل ویژه که به همین منظور طراحی شده است به پیمانکار دارای صلاحیت تحویل می شود .


همتی با اشاره به اینکه اتوکلاوهای مراکز بیمارستانی از طریق بازدید های دوره ای کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و نیز آزمایشگاه های معتمد سازمان در هر فصل مورد نظارت ؛ کنترل و صحت سنجی عملکرد دستگاهی قرار می گیرند گفت: از ابتدای اسفندماه گذشته که مقارن با شیوع ویروس کرونا بوده است تا کنون ۱۴۱ مورد بازدید در قالب طرح خوداظهاری از بیمارستان های استان صورت پذیرفته است.


وی ادامه داد: در پی اجرای برنامه های نظارتی و شناسایی مشکلات مراکز تولید کننده درموضوع بی خطر سازی پسماند، ۲۷ مورد اخطاریه زیست محیطی از سوی این اداره کل صادر شده است.


مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: نظارت بر مدیریت پسماند و پساب بیمارستان های شهرستان های استان نیز  به جز دو شهرستان فیروزه و زاوه که فاقد بیمارستان هستند، به صورت مداوم در تمامی مراحل مدیریت پسماند مشتمل بر تولید، جمع آوری ، تفکیک، بی خطرسازی و انتقال به محل دفن و تاکید بر اجرای مطلوب ماده ۳ ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماند پزشکی در حال انجام است .

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات