با وجود کرونا تابستان سختی برای صنعت برق پیش رو داریم/ اخبار امیدبخش به اطلاع مردم رسانده شود

با وجود کرونا تابستان سختی برای صنعت برق پیش رو داریم/ اخبار امیدبخش به اطلاع مردم رسانده شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" با اشاره به اینکه تابستان امسال با وضعیت خاص و ویژه‌ای روبه‌رو هستیم، ادامه داد: بر اساس یک پیش‌بینی وضعیت ویروس کرونا به همین منوال تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت و ساکنان مناطق مختلف به ویژه اهالی مناطق گرمسیری که هر ساله در زمان تعطیلات تابستانه به مسافرت می‌رفتند، امسال در محل اقامتی خود باقی خواهند ماند و همین امر منجر به افزایش مصرف برق و استفاده هر چه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه بروز این اتفاق منجر به افزایش مصرف برق کلانشهر خواهد شد، گفت: در این صورت ظرفیت پست‌ها و خطوط انتقال برق پاسخگو نخواهد نبود و این مسئله منجر به بروز اتفاقاتی در کلان‌شهرها خواهد شد.
طرزطلب افزود: در مقابل ممکن است این بیماری در فصل تابستان روند نزولی پیدا کرده و وضعیت عادی شود. در چنین شرایطی صنایع پرمصرف که هر ساله در زمان پیک تابستان میزان مصرف برق خود را کاهش می‌دادند، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم فروش محصولات خود از ابتدای سال در تلاش برای جبران کاهش تولیدشان در فصل تابستان باشند که این امر منجر به افزایش مصرف برق در کشور خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس بایستی بدترین سناریو این بخش را در نظر بگیریم و برای هر مسئله‌ای در این حوزه آمادگی کاملی داشته باشیم تا خللی در تامین برق مورد نیاز مردم ایجاد نشود.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به ادامه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 99، گفت: در پویش امسال برنامه سنگینی در حوزه ساخت و ساز‌ها، بهره‌برداری و سازوکارهای تولید برق تدوین شده است و بایستی فضای مناسبی از سوی روابط عمومی ها برای تحقق برنامه‌های این بخش در نیروگاه‌ها، وزارت نیرو، دولت و جامعه آماده شود.
وی بر لزوم انعکاس مناسب فعالیت‌های صورت گرفته در واحدهای نیروگاهی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی بیانگر و نمایانگر اتفاقاتی است که در داخل فضای محدود نیروگاه‌ها صورت می‌گیرد، بدین منظور فعالان این عرصه بایستی با برنامه‌ریزی دقیق انعکاس‌دهنده تمامی خدمات و زحمات همکاران خود در حوزه بهره‌برداری و تولید برق باشند.
طرزطلب اظهار کرد: بایستی آحاد جامعه اطلاع کاملی از میزان تلاش و هزینه صورت گرفته برای احداث نیروگاه‌های تولید برق داشته باشند؛ تلاش و کوششی که همواره به صورت بی‌وقفه ادامه دارد تا خللی در تامین برق مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور ایجاد نشود.
وی خواستار شناخت لازم ازوسایل نوین ارتباطی و اطلاع‌رسانی برای انعکاس فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش شد و افزود: نقش روابط عمومی در تحقق این مهم بسیار حیاتی است. در شرایطی فعلی که کشور با مسائل مختلفی مواجه است، فرزندان این مملکت در نقاط مختلف ایران با تلاش شبانه‌روزی درصدد تامین برق مورد نیاز مردم هستند و بایستی چنین اخبار امیدبخشی در عرصه‌های مختلف به اطلاع آحاد جامعه رسانده شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات