موزه مشاغل در آینده نزدیک مجدد دایر می شود/ «سرابی اقدم» هم می‌تواند در موزه مشاغل به فعالیت خود ادا ...

موزه مشاغل در آینده نزدیک مجدد دایر می شود/ «سرابی اقدم» هم می‌تواند در موزه مشاغل به فعالیت خود ادا ...

به گزارش شهریار، رسول موسایی در گفتگو با بخش خبری شبکه تلویزیونی سهند در خصوص آخرین وضعیت موزه مشاغل اظهار داشت: اقلام موجود در موزه مشاغل تبریز متعلق به آقای سرابی اقدم بود و از مدتها پیش وی در صدد انتقال این مجموعه بود.

او ادامه داد: احتمالا آقای سرابی اقدم درصدد فروش تعدادی از این اقلام بود و یا برنامه ای برای جابجایی این اقلام داشت که به همین خاطر جلسات متعددی نیز با وی برگزار شد.

موسایی با تاکید بر اینکه محل موزه مشاغل در اختیار آقای سرابی اقدم است و کماکان نیز در اختیار وی قرار دارد، اضافه کرد: به رغم این، آقای سرابی اقدم اخیرا اقلام خود را از موزه خارج کرده و انتقال داده‌اند.

قائم مقام شهردار تبریز با بیان اینکه شهرداری تبریز همچنان در صدد حفظ موزه مشاغل است، یادآور شد: در این راستا شهرداری منطقه ۸ تبریز جلسات مختلفی با تعدادی از موزه داران، مجموعه داران و همشهریان علاقمند این عرصه که این اقلام را در اختیار داشته و قصد دارند مکانی مثل موزه راه اندازی کنند، داشته است و مقرر شده در آینده نزدیک ما این مجموعه را با نمایش اقلام آنان حفظ کنیم.

موسایی در پایان تصریح کرد: شهرداری تبریز وظیفه موزه داری را بر عهده ندارد و متولی مجموعه موزه‌ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است ولی تعدادی از موزه‌ها نیز با مدیریت شهرداری تبریز در اماکنی که در اختیار موزه داران قرار داده شده است، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات