اجرای بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت

اجرای بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" در نشست بررسی مشکلات تاسیسات آب و فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت که با حضور فرماندار و شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، با بیان اینکه در شهر اصفهان حدود 92 درصد شبکه فاضلاب اجرا شده است، عنوان کرد: بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت از طریق اعتبارات جاری و عمرانی اجرا شده است، این در حالی‌است که هم اکنون منابع مالی دولت به گونه ای نیست که اعتباراتی برای اجرای مابقی شبکه فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت تخصیص دهد.
وی اجرای تبصره 3 را بهترین راهکار برای اجرای به موقع 4 کیلومتر باقیمانده شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت دانست و اعلام کرد: با اجرای ماده واحده  تبصره 3 می‌توان در کوتاه ترین زمان ممکن شبکه فاضلاب در این شهرستان را تکمیل کرد.
وی افزود: بر اساس ماده واحده تبصره  3، متقاضیان شبکه فاضلاب حسب مصوبه شورای شهر و تایید وزارت نیرو، منابع مالی مورد نیاز اجرای تاسیسات فاضلاب شهری را تامین می‌کنند.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: طول شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت، 62 کیلومتر است که از این رقم 58 کیلومتر آن اجرا شده و 4 کیلومتر باقی مانده در محله ششجوان و بویین است.
امینی با اشاره به بالابودن سطح آب‌های زیرزمینی در این شهرستان به اهمیت اجرای تاسیسات فاضلاب در این منطقه پرداخت و اظهار داشت: تصفیه‌خانه 3 واحد فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت در مدار بهره برداری است و در صورت تخصیص اعتبارات، بازسازی و تجهیز فاز یک آن در آینده نزدیک در دستور کار قرار می‌گیرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات