رفع تصرف هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در...

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف بیش از هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امور دو  مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ساواشی رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه طی این عملیات بیش از هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده روستای جلیزجند با اخذ دستور از دادستان شهرستان فیروزکوه و با همراهی مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید، افزود: طی این عملیات یک مورد دیوارو فنس کشی به طول حدود ۱۰۰ متر و همچنین یک اتاقک در بستر رودخانه ساواشی در یک روز کاری رفع تصرف شد.

مرادی نسب تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات