افزایش سرمایه ۳۲ و ۲۷ میلیارد تومانی سیمان تهران و مهندسی آب و خاک

افزایش سرمایه ۳۲ و ۲۷ میلیارد تومانی سیمان تهران و مهندسی آب و خاک

http://bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شرکت سیمان تهران که در حال حاضر با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومانی یکی از شرکت های مطرح صنعت سیمان کشور محسوب می شود،با انتشار ۳۲۱ میلیون و ۹۰۱ هزار سهم ۱۰۰ تومانی،بیش از ۳۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان به سرمایه خود اضافه خواهد کرد.

این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران بوده و با هدف اجرای طرح واحد نهم کارخانه سیمان تهران به ظرفیت ۳هزار و ۳۰۰ تن کلینکر در روز، مشارکت در افرایش سرمایه شرکت سیمان ایلام (شرکت سرمایه پذیر) و مشارکت ۱۰ درصدی در کنسرسیوم خرید نیروگاه ۷۱۴ مگاواتی قم اعمال خواهد شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، همچنین شرکت ۶۶ میلیارد تومانی آب و خاک کشور که اواخر سال ۸۸ به دلیل وجود ابهام و سئوال در چشم انداز سودآوری و لزوم ساختار مالی و انسانی شرایط حضور در بورس و فرابورس را احراز نکرده از محل اندوخته سرمایه ای (بهای دارایی واگذارشده) بیش از ۲۷٫۹ میلیارد تومان افزایش سرمایه می دهد . این افزایش سرمایه به منظور انتقال بهای اموال غیرمنقول به شرکت از طریق وزارت جهاد کشاورزی در راستای ماده ۱۱۷ قانون محاسبات عمومی کشور و با توجه به مصوبه کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی انجام خواهد شد

    نظرات