آتش سوزی در فضای سبز و باغات افزایش یافته است/خودداری از روشن کردن آتش در فضای سبز و در کنار درختان

آتش سوزی در فضای سبز و باغات افزایش یافته است/خودداری از روشن کردن آتش در فضای سبز و در کنار درختان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به احتمال وقوع آتش سوزی در مراتع، زمین‌های کشاورزی، فضای سبز و باغات از شهروندان خواست نکات ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطت و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ ابراهیم شاد قوشچی اظهار کرد:  با توجه به شدت بارش نزولات آسمانی در سال گذشته در شهر ارومیه و رشد حجم انبوهی از گیاهان خودرسته در مراتع،باغات و نیز شروع زود هنگام فصل گرما و افزایش آمار آتش سوزی باغات، مراتع و فضای سبز از کلیه شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت داشته باشند.

وی افزود: شهروندان  به هیچ عنوان به منظور از بین بردن ضایعات شاخ و برگ درختان در زمین های کشاورزی یا بایر و همینطور فضای سبز  و باغات، اقدام به آتش زدن آن ها نکنند و از انباشته شدن شاخ و برگ ضایعات درختان در یک محل جلوگیری کرده، چون در صورت شعله وری، حریق به سرعت گسترش و به دیگر ساختمان ها و منازل اطراف سرایت می کند و مهارآن بسیار سخت و زمان بر می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد: همزمانی این ایام با تعطیلات تابستانی باعث شده است که بسیاری از شهروندان برای تفریح به اماکن تفریحی شهر در کنار شهر ارومیه و پارک جنگلی رفته ,و همین افزایش حضور شهروندان در صورت بی احتیاطی موجب آتش سوزی می شود.

وی در توصیه نکات ایمنی به شهروندان متذکر شد و از همشهریان و مسافرین محترم  درخواست داریم از روشن کردن آتش در فضای سبز و در کنار درختان خودداری کنند و همچنین از آتش بازی کودکان در طبیعت جلوگیری و از شکستن شاخه های درختان برای روشن کردن آتش خوداری کنند.

شاد قوشچی تصریح کرد: به خاطر داشته باشید هنگام گردش و تفریح ته سیگار روشن و چوب نیم سوخته و سوختن ذغال داخل اجاق ها را پس از اتمام کاملا خاموش کرده و با اطمینان کامل آن را زیر خاک مدفون کنید.

وی به خطر آتش سوزی به دلیل انداختن بطری های شیشه ای و یا شیشه های شکسته در طبیعت اشاره کرد و گفت: انداختن شیشه در باغ، بوستان ها و پارک های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید بر روی خار و خاشاک خشک شده و شیشه مثل ذره بینی موجبات آتش سوزی را فراهم می کند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه عنوان کرد: همشهریان عزیز در صورت مشاهده آتش سوزی با حفظ خونسردی سریعاً با شماره125 تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی، اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات