رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 بسیار  ...

رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 بسیار ...

رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 بسیار ارزنده است/ استاندار مصوبه اراضی آبشار را از شورای عالی معماری و شهرسازی پیگیری تا سریع‌تر جهت اجرا اقدام شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در حاشیه بازدید از شهرداری منطقه 8 و گفتگو با کارکنان و پرسنل بخش‌های مختلف این مجموعه به تشریح اهداف بازدیدهای هفتگی خود از مناطق پرداخت و اظهارکرد: با این بازدیدها درصدد هستیم تا ارزیابی اجمالی از عملکرد 3 ساله مناطق 13گانه شهرداری مشهد، در حوزه های مختلف عمرانی، خدمات شهری، شهرداری الکترونیک و شهرسازی و ... داشته باشیم.

گندمی با اشاره به اجرایی شدن طرح شهرداری الکترونیک در منطقه 8، گفت: خوشبختانه طی گفتگویی که با شهروندان داشتم، شاهد رضایت آنها از عملکرد این حوزه بودم؛ البته هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب و ایده‌آل فاصله داریم و در بحث بارگذاری محتوای شهرسازی نقایصی وجود دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد، منطقه 8 را جزو مناطق حساس و مهم شهر دانست چراکه از منظر تاریخی و قدمت شهروندان حاضر در منطقه و اینکه تمام حوزه‌های حاکمیتی در این محدوده واقع شده‌اند و در کنار توجه به نظرات آنها، باید نظر و دیدگاه و خواسته‌های شهروندان را هم مدنظر داشت.

گندمی با بیان اینکه منطقه 8 در بحث تاریخی و هویتی شهر مشهد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بخش هایی از آن کاملا مغفول مانده است، افزود: نگاه و رویکرد شهردار منطقه نسبت به بسیاری از مسائل، برپایه اصول تاریخی، فرهنگی و اجتماعی است؛ در شهرداری اغلب شاهد نگاه‌های صرفا شهرسازی، عمرانی و درآمدی هستیم و غلبه نگاه فرهنگی و اجتماعی و تکیه بر نظرات شهروندان، ارزشمند است.

وی تاکید کرد: پیوسته سعی کرده‌ایم در شهرداری‌های مناطق نگاه صرف درآمدی و شهرسازی نباشد.
گندمی حفظ ساکنان اصیل و قدیمی را بسیار ضروری و مهم دانست و گفت: ساکنان قدیمی، تاریخ شفاهی شهر هستند و به لحاظ هویتی، فرهنگی، تاریخی و ... بعد گردشگری منطقه را باید تقویت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بخشی از ظرفیت‌های شهری مشهد در گذر زمان، به بهای کسب درآمد برای شهرداری از بین رفته و امیدواریم شاهد تکرار این اشتباه نباشیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در ادامه صحبت‌های خود به بحث اراضی آبشار و توافق شهرداری با ارتش اشاره کرد و گفت: انتقال پادگان به خارج از شهر ظرفیت خوبی را در منطقه 8 ایجاد کرده که می‌تواند به ظرفیت‌های خدماتی و فرهنگی و اجتماعی شهر، ظرفیت ارزشمندی را اضافه کند.

گندمی با بیان اینکه مطالعات تهیه و تدوین طرح باید انجام شود، افزود: برخی اقدامات در حوزه‌های پارک‌ها و فضای سبز میتواند جزو اقدامات زودبازده ما در این بخش باشند.

وی خاطرنشان کرد: برخی فعالیت‌ها درخصوص اراضی آبشار انجام شده و بخشی دیگر در انتظار اعلام مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی است که امیدواریم استاندار محترم هم در سطح کلان این موضوع را پیگیری کنند تا از این ظرفیت برای زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به بهترین شکل بهره برد.

گندمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اقدامات شهرداری منطقه 8 در جهت احیاء بافت‌های تاریخی و توجه به زیرساخت‌های این حوزه، چون پیاده‌راه‌ها، احیا و بازسازی بازارچه‌های سرشور و سراب و ... اشاره کرد و گفت: اقدامات ارزشمندی در این محلات صورت گرفته و امیدواریم فعالیت‌ها از سطح کیفی بالایی هم برخوردار باشند چراکه ضمن ماندگاری تاثیر بسزایی در ذهنیت مردم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در بخش پایانی صحبت‌های خود یکی از ویژگی‌های شهردار منطقه 8 را درب باز اتاق وی بر روی شهروندان دانست که رضایت عمومی خوبی را به ارمغان آورده است و افزود: پیش‌بینی فضایی برای حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات و اعضای دوام ثامن در منطقه از دیگر اقدام ارزنده این منطقه بود که سبب شده شاهد محیط اداری صرف در منطقه نباشیم و شهروندان هم در این منطقه کرسی‌های خاصی دارند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات