شنا کردن غیراصولی در سد، اولین قربانی را در سال‌جاری گرفت

شنا کردن غیراصولی در سد، اولین قربانی را در سال‌جاری گرفت
شنا کردن غیر اصولی در سد روستای قزلجه شهرستان تفرش، جان چوپان 40 ساله را گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، این حادثه در ساعت 12:30 دقیقه امروز یکشنبه 4 خرداد به سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله یک تیم تخصصی از غواصان سازمان آتش نشانی شهرداری اراک به محل حادثه در روستای قزلجه شهرستان تفرش اعزام شدند.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک با بیان این خبر گفت: با توجه به اینکه محل بروز حادثه خارج از حوزه وظایف این سازمان می باشد، پس از هماهنگی های صورت گرفته با معاون محترم خدمات شهری شهرداری اراک، تیم غواصی سازمان رهسپار محل حادثه شد.

آقازیارتی اظهار داشت: یک مرد چوپان که برای شستن گوسفندان در کنار یک سد خاکی اتراق کرده بود، بدون داشتن تجهیزات مخصوص شنا برای تفریح به دل آب زده بود که متاسفانه به یکباره به عمق آب فرو رفته بود.

وی ادامه داد: غواصان آتش نشان پس از بررسی محل حادثه و عمق آب و نیز شناسایی محل غرق شدن این مرد 40 ساله به کمک افراد حاضر در محل، با استفاده از تجهیزات غواصی داخل سد شده و پس از جستجوی فراوان موفق به یافتن و خارج کردن این مرد چوپان از درون آب شدند.

وی افزود: با تحویل وی به نیروهای اورژانس حاضر در محل و پس از انجام معاینات اولیه متاسفانه مرگ این فرد توسط تکنسین اورژانس تایید شد.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اراک خاطر نشان کرد: شنا کردن در سدها و آب بندهای اطراف شهر بدون داشتن تجهیزات مخصوص ممنوع است و متاسفانه با وجود اطلاع رسانی ها و نصب علائم "شنا ممنوع" و نیز تاکیدات مکرر سازمان آتش نشانی، همه ساله شاهد غرق شدن شهروندان در اینگونه اماکن هستیم.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات