سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک از انجام اولین مرحله...

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک از انجام اولین مرحله...
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، احمد کربلائی حسنی گفت: برای مبارزه با انواع آفتات درختان و جلوگیری از وارد شدن آسیب به آنها عملیات سمپاشی در دستور کار سازمان قرار گرفت.

حسنی با اشاره به اینکه انجام اولین مرحله برنامه مبارزه با آفات کلیدی فضای سبز کلانشهر اراک با مصرف روغن زمستانه در دستور کار سازمان قرار گرفت، گفت: در این مرحله، سمپاشی علیه شپشک خونی نارون و سپردارها روی درختان نارون زبان گنجشک و صنوبر انجام شد.

وی با بیان این توضیح که در ابتدای سال جاری افزایش جمعیت شته ها و سپردارها روی درختان اتفاق افتاد، ادامه داد: در گام نخست کارشناسان حفظ نباتات سازمان زمان شروع مبارزه و سموم مناسب را طبق توصیه های سازمان حفظ نباتات وزارت جهادکشاورزی تعیین کردند.

حسنی با تاکید بر این نکته که کاهش جمعیت آفات و در نظر گرفتن مناسب ترین شرایط برای حفاظت از محیط زیست از اصول مورد اهمیت برای سازمان است، افزود: بر این اساس در استفاده از سموم با بهترین کیفیت، استفاده شده است.

وی اظهار کرد: همچنین سموم اختصاصی که بیشترین تلفات روی آفت موردنظر ایجاد شود و بر حشرات مفید و سایر جانوران تاثیر بسیار محدودی داشته باشد در این مرحله از سمپاشی مورد استفاده قرار گرفت و سمپاشی روی درختانی که میزبان بیشترین جمعیت آفات خسارت زا هستند انجام شده و این اقدام با تجهیزات استاندارد و وسایل ایمنی مرسوم و نظارت مستمر انجام می شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات