مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک نامگذاری معابر و کوچه ها به نام شهدا ر...

مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک نامگذاری معابر و کوچه ها به نام شهدا ر...

محمد کریم شفیعی در مصاحبه اختصاصی با واحد رسانه اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک با تاکید بر این نکته که خدمت به مردم یک استراتژی کلی در شهرداری اراک است و در شهرداری برای خدمت رسانی باید با نگاه نظام همسو باشیم، گفت: راه ما باید منطبق با رهنمودهای مقام معظم رهبری باشد و باید توجه داشت انتظار نظام و دولت از شهرداری‌ها خدمت صادقانه به مردم است و مدیران و مسئولین و پرسنل شهرداری اراک هم نگاه در این مسیر هستند.

شهردار اراک ادامه داد: شهرداری تنها محدود به اقدامات عمرانی نیست و فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی نیز از فعالیت های مهم شهرداری اراک است و یکی از راهبردهای شهرداری اراک حفظ ارزش های اسلامی است.

وی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند نگاه شما باید نگاه خدمت رسانی به شهروندان باشد، افزود: متاسفانه در سالیان متمادی شهروندان اراک با شهرداری قهر بودند اما به لطف خداوند و تلاش های صورت گرفته امروز این نگاه متفاوت شده است که این موضوع از بازخورد دیدارهای عمومی و چهره به چهره با شهروندان و افزایش سطح مشارکت آن ها مشخص است، مصداق بارز این موضوع تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه سال ۹۸ شهرداری است که با همراهی و مشارکت شهروندان انجام شد.

ایشان همچنین تاکید کرد: رعایت حقوق شهروندی و حفظ ارزش های مذهبی قدردانی از خانواده های شهدا، از مبنای اصلی در مدیریت شهری اراک است.

شهردار اراک تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مهم شهرداری اراک حرکت در جهت احیای حمایت تفکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بوده که در حوزه‌های مختلف شهرداری اجرا شده و نامگذاری بزرگراهی به طول ۶.۲ کیلومتر به نام این شهید باعث افتخار مجموعه شهرداری خواهد بود.

شفیعی با تاکید بر این نکته که امنیت امروز همه جامعه از جمله شهرداری و پرسنل آن مدیون خون پاک شهیدان می‌باشد، گفت: شهرداری اراک در راستای وظیفه خود و قدردانی هرچند کوچک از خون شهدا فاز دوم پروژه بزرگ علم الهدی را به نام شهیدان باقری مزین نموده است.

وی ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری باید مواظب و مراقب باشیم که رفتار و کار ما با غفلت همراه نشود و از غفلت‌ها دور شویم، امروز بیش از هر زمان دیگری باید توجه کنیم و باید دقت داشت تنها حرف زدن کافی نیست وقت عمل است.

شهردار اراک بیان کرد: باید راه شهیدان را در پیش بگیریم شهید حاج قاسم سلیمانی نزدیکترین سرباز به رهبری بودند و باید به پاس قدردانی از این شهید و دیگر شهدای این کشور که خون خود را در راه حفظ ارزش‌های انقلاب هدیه کرده‌اند نام شهدا بر کوچه ها، خیابان ها، پارک ها و حتی ساختمان‌ های شهرداری مزین گردد.

وی افزود: این اقدام کوچک ترین کاری است که در برابر خون پاک این عزیزان انجام می دهیم، راه ما راه شهید سلیمانی است در کل شهر باید نام این عزیزان دیده شود که بدانیم و از یاد نبریم آسایش و آرامش امروز ما ثمره خون پاک این شهیدان برای آزادی و سربلندی ایران هدیه شده است و نباید در امر نام‌گذاری‌ها به نام این عزیزان کوتاهی شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات