بیش از 4000 حلقه چاه غیرمجاز در سال 99 پر و مسلوب المنفعه می شوند

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب های زیر زمینی شرکت آب منطقه ای فارس عملکرد این دفتر در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ علی اکبر بازیار اظهار نمود: درسالی که گذشت، 1354 حلقه چاه غیر مجاز در استان ، شناسایی، پر و مسلوب المنفعه شده است.

بازیار گفت: پر کردن این تعداد چاه غیرمجاز در سال قبل در حالی انجام شده است که برنامه عملیاتی ما پر و مسلوب المنفعه نمودن بیش از 3800 حلقه چاه غیرمجاز بود که متاسفانه بنا به دلایلی از جمله عدم همکاری نهادهای ذی ربط و نیز عدم اجرای احکام صادره دستگاه قضایی نتوانستیم به این هدف برسیم.

وی افزود : با این حال آمار 1354 حلقه چاه غیرمجاز پلمپ شده ، بیش از آماری بود که وزارت نیرو از آب منطقه ای فارس خواسته بود.

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب های زیر زمینی شرکت آب منطقه ای فارس ادامه داد : ۲۲هزار و ۳۶ چاه غیرمجاز در استان فارس شناسایی شده که چهار هزار و ۵۴ چاه آن در سال جاری پر خواهد شد .

بازیار با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت انسداد چاه های غیرمجاز دارای کشت برنج در حریم و بستر درودزن گفت: شورای تامین شهرستان مرودشت تا کنون با اجرای این مصوبه مخالفت کرده است .

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب های زیر زمینی شرکت آب منطقه ای فارس گفت: تشکیل کارگروه شهرستانی پیگیری شیوه نامه ممنوعیت و محدودیت کشت برنج به ریاست فرمانداران در شهرستان های مرودشت، سپیدان، پاسارگاد، ممسنی، رستم، فیروزآباد و جهرم باید در دستور کار قرار گیرد .

بازیار افزود: همچنین پر و مسلوب المنفعه کردن ۲۵ درصد از کل چاه های غیرمجاز استان در سال جاری که اقدام به کشت برنج کرده اند باید در دستور کار قرار گیرد .

وی ادامه داد: برنامه عملیاتی کاهش سطح زیر کشت برنج توسط سازمان جهاد کشاورزی باید ابلاغ شود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای فارس

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای فارس

    شركت آب منطقه‌ای فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات