بازگشایی۲۴ساعته صحن های روباز حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران

بازگشایی۲۴ساعته صحن های روباز حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران


به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به برخی مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار کرد: توجه به رفاه حال زائرین و مشتاقان اهل بیت (علیهم السلام) در تصمیمات و مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا در نظر گرفته می شود.

استاندار قم گفت: صحن های روباز حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران به صورت ۲۴ ساعته بازگشائی شد.

سرمست با اشاره به فعالیت محدود برخی از صنوف در مرحله اول بازگشایی مشاغل در استان، گفت : با پیش شرط همیشگی رعایت پروتکل های بهداشتی ، ساعت کاری پاساژها به روال قبل باز می گردد .

وی با تقدیر از تعامل تولیت های حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران در بحران کرونا و قدردانی از همراهی مردم در اجرای برنامه های کنترلی ستاد مبارزه با کرونا ، ادامه داد: آموزش عمومی و الزام اجرای پروتکل های بهداشتی باید در اولویت همه نهادهای متولی باشد.

سرمست لزوم نهادینه کردن سبک قدرشانی از دست اندرکاران میدان مبارزه با کرونا را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: همراهی اقشار مختلف جامعه اعم از رفتگران ، پاکبانان ،نیروهای خدماتی حوزه و بهداشت و درمان ، پرستاران و بهورزان که به صورت گمنام در مبارزه با کرونا فعالیت نمودند قابل تقدیر است

استاندار قم همچنین به در پیش بودن ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد اشاره و خاطر نشان کرد: مردم قم در شکل گیری و تداوم نهضت امام خمینی(ره) نقش چشمگیری داشته و همواره در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی گام های عملی برداشته اند.

دکتر محمدرضا قدیر نیز عصر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به بازگشایی دوباره امکان مذهبی مانند مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه(س)اشاره کرده و اظهار داشت: ۲ شبستان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) در حال آماده‌سازی برای استفاده از زائران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از بازگشایی این دو شبستان از فردا خبر داد و گفت: خدام آموزش‌های لازم را دیده و کلیه مهرها و کتب ادعیه نیز تا اطلاع ثانویه جمع‌آوری‌شده و مردم باید از وسایل شخصی استفاده کنند.

قدیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و تعویض روزانه فرش‌ها را در امکان مذهبی لازم دانست و تأکید کرد: باید همه خدام آموزش‌های لازم را دیده و از توزیع هرگونه نذورات جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان به بازگشایی چهار بازار روز نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده چهار روز بازار با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و حذف مشاغل پرخطر به‌زودی بازگشایی می‌شود.

پایان پیام

لینک اصل خبر در سایت دفتر مدیریت بحران استان قم

    منبع خبر

    دفتر مدیریت بحران استان قم

    دفتر مدیریت بحران استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات