قدردانی فرماندار اردبیل از اقدامات شرکت آب منطقه ای اردبیل در...

فرماندار اردبیل به همراه اعضای شورای تامین مرکز استان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و معاون حفاظت و بهره برداری و جمعی از کارشناسان شرکت آب منطقه ای اردبیل از مراحل اجرایی برج آبگیر در سد یامچی بازدید کرد.

مهندس مسعود امامی یگانه در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما از اقدامات و برنامه های شرکت آب منطقه ای اردبیل در راستای تامین آب شرب و بهداشتی برای مردم شریف مرکز استان قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آب اردبیل کاملا سالم و بهداشتی است تصریح کرد: در بازدیدی که امروز اعضای شورای تامین مرکز استان از مراحل مختلف آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب اردبیل داشتند، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت تامین و توزیع آب برای مردم اردبیل قرار گرفتیم و به مردم اطمینان می دهم که آب شرب شهر اردبیل عاری از هرگونه موارد غیر بهداشتی و میکروبی است.

مهندس امامی یگانه به اجرای برج آبگیر سد یامچی توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل اشاره کرد و افزود: خوشبختانه شرکت آب منطقه ای اردبیل در دو شیفت کاری و گاها بصورت شبانه روزی به دنبال اتمام این پروژه است که با پایان یافتن آن کیفیت آب شرب مرکز استان ارتقاء خواهد یافت.

فرماندار اردبیل به توزیع اعتبارات شهرستانی در بین بخش های مختلف خبر داد و گفت: به منظور بهره مندی مردم از آب شرب سالم و بهداشتی امسال سعی کردیم در تخصیص اعتبارات شهرستانی توجه ویژه ای به طرح آبرسانی اردبیل و همچنین آبرسانی به روستاها داشته باشیم.

نماینده مجری طرح آبرسانی اردبیل نیز در این بازدید با اشاره به  تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای اردبیل در احداث برج های آبگیر در سد یامچی اظهار داشت: با احداث این برج های آبگیر و اتمام آنها امکان برداشت آب از تراز بالای سد و ارتقاء سطح کیفیت آب شرب محقق خواهد شد.

دکتر تورج مهدیزاده همچنین گفت: پروژه زونبندی شبکه آب شهر اردبیل کم کم به مرحله شکوفایی نزدیک می شود و به حول و قوه الهی در صورت تامین بموقع اعتبارات، این طرح در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید .

وی افزود: در اجرای طرح زونبندی از لوله های ۲۵۰ الی ۱۰۰۰ میلیمتر چدن و جی آر پی استفاده گردیده، با اجرای کامل این طرح شاهد تامین و توزیع عادلانه فشار در تمام نقاط شهر خواهیم بود.

رئیس اداره بهره برداری از سد یامچی نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سد یامچی گفت: سد یامچی با حجم ۸۲ میلیون مترمکعب با اهداف تامین آب شرب مرکز استان و شهرستان سرعین می باشد که امسال تا این لحظه 44 میلیون مترمکعب آب در پشت آن جمع شده است .

مهندس هادی حبیب زاده، تامین آب حیات رودخانه، حقابه بران پایین دست و به تناسب موجودی مخزن تامین بخشی از  نیازهای کشاورزی شبکه یامچی از دیگر اهداف این سد می باشد که با برنامه ریزی انجام گرفته براساس موجودی مخزن امسال ۲۰ میلیون متر مکعب به آب کشاورزی حقابه بران و شبکه یامچی رهاسازی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز در نشست پایانی این بازدید از شرکت آب منطقه ای اردبیل به خاطر برنامه ریزی مناسب جهت تامین آب برای توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم شریف استان توسط این شرکت قدردانی کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات