انعقاد تفاهم نامه توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین شرکت آب...

قبل از ظهر امروز دوازدهم خرداد ماه با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به منظور گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی با استفاده از پتانسیل‌های شرکت و دانشگاه، تفاهم نامه توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی منعقد گردید.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مراسم عقد این تفاهم نامه گفت: استان اردبیل دارای مجموعه متنوعی از منابع آبی در بخش های مختلف است که برنامه ریزی علمی و اصولی برای بهره برداری مناسب از آن بعنوان یکی از گامهای مهم و اساسی در توسعه استان لازم و ضروری است.

مهندس عباس جنگی مرنی از آماده و مهیا بودن شرایط برای بازدید و استفاده اساتید و دانشجویان از پهنه های آبی استان خبر داد و افزود: با این شرایط می توان بصورت علمی و ملموس از پتانسیل و ظرفیت های منابع آب در سطح استان بهترین استفاده ها را برد.

وی ایجاد زنجیره ارتباطی بین دانشگاه و صنعت آب استان را یادآور شد و تصریح کرد: به منظور استفاده هدفمند از مباحث علمی و نتیجه بخش بودن آن در توسعه زیرساخت های بخش آب در استان، شرکت آب منطقه ای اردبیل در قالبی حتی فراتر از این تفاهم نامه آماده استفاده از توانمندی اساتید و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: پروژه‌های آبیاری زهکشی در سطح ۱۰۰ هزار هکتار در این استان اجرا و  به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

مهندس جنگی مرنی با اشاره به اینکه در استان اردبیل همچنین ۶۰ هزار هکتار آبیاری زهکشی در حال اجرا  و ۲۰ هزار هکتار هم در حال مطالعه است افزود: با تکمیل این طرح‌ها تحول بزرگی در بخش آب و کشاورزی استان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل ۱۰ سد  مخزنی بزرگ،۵۰ سد  مخزنی کوچک،۲ هزار کیلومتر رودخانه مرزی و غیر مرزی، ۶ هزار حلقه چاه ،۵۰ آب معدنی گرم و ۸۰ چشمه آب معدنی سرد وجود دارد، گفت: این استان قطب آبیاری بوده و کمیته منطقه‌ای آبیاری و زهکشی برای اولین بار در اردبیل راه‌اندازی شده است .

مهندس جنگی مرنی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین شرکت آب منطقه‌ای و دانشگاه محقق اردبیلی افزود: این تفاهم‌نامه در ۲۱ محور با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی تنظیم و منعقد شده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: ۹۰ درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که استفاده بهینه از آن مستلزم مدیریت بهینه و همکاری همه‌جانبه با مراکز علمی است .

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه و شرکت آب منطقه ای استان اردبیل گفت: دانشگاه دارای ظرفیت های مختلف علمی و پزوهشی است که می توان از این ظرفیت ها برای توسعه استان و کشور استفاده کرد .
دکتر عزیز حبیبی با اشاره به اینکه ۴ طرح بین سازمانی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان طرح برگزیده کشوری انتخاب شده است، تصریح کرد: تا به حال ۲۰ طرح بین سازمانی با سازمان آب منطقه ای اجرا کرده ایم .
وی با بیان اینکه در دانشگاه محقق اردبیلی پژوهشکده مدیریت آب، پژوهشکده مهندسی آب و مرکز تحقیقات مدیریت انرژی راه اندازی شده است، اضافه کرد: با کمک اساتید و پژوهشگران می توان کارهای ارزنده ای در مورد آب و ارتقای بهره وری آب استان انجام داد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات