دیدار مدیران صنعت آب و برق استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه...

مدیران صنعت آب و برق استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو نمودند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، در این نشست صمیمانه آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان داشت: صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف پشتوانه شرعی و دینی دارد.

آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با بیان اینکه قلب تپنده یک جامعه وابسته به جریان حیات بخش آب است، اظهار کرد: خداوند فرموده حیات همه موجودات به آب بستگی دارد و همه می‌باید در حفظ و مصرف درست این نعمت الهی تلاش کنیم. وی همچنین با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌ سازی در کاهش مصرف حامل‌های انرژی، خاطرنشان کرد: شرع در دین، مصرف بی‌رویه را نمی‌پذیرد و می‌باید جایگاه شرعی صرفه‌جویی در دین بین مردم بیش از پیش تبیین شود تا شاهد تحولات بیشتر در مصرف انرژی باشیم.

امام جمعه قزوین نقش صدا و سیما و رسانه‌های استان در فرهنگ‌سازی مصرف انرژی، به ویژه آب و برق را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط و تعامل مدیران وزارت نیرو با رسانه‌ها و صدا و سیما، نقش مهمی در کاهش و فرهنگ‌سازی مصرف انرژی دارد و ان‌شااالله از ظرفیت رسانه بیشتر استفاده کنیم.

در ادامه این نشست صمیمانه مهندس ملکی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین ضمن اشاره به کاهش میزان افت سطح آب سفره های زیرزمینی در استان از طریق اقدام در راستای جلوگیری از برداشت های بی رویه و غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی بیان داشت: شرکت آب منطقه ای قزوین جهت تأمین آب با کیفیت جهت شرب و همچنین برنامه ریزی جهت آب های سطحی در راستای بهبود اراضی کشاورزی، چندین پروژه بزرگ و مهم را در دست احداث دارد که از این جمله می توان به انتقال آب از سد طالقان به 14 شهر و 194 روستای استان اشاره نمود که در حال حاضر فاز اول این پروژه یعنی انتقال آب به شهرستان آبیک حدود 30% پیشرفت فیزیکی دارد.

مهندس ملکی احداث سد نهب و بالاخانلو را نیز از دیگر پروژه های مهم اجرایی این شرکت برشمرد و عنوان داشت: سد نهب با ظرفیت 120 میلیون متر مکعب و پیشرفت فیزیکی 95% بر روی رودخانه خررود در حال احداث می باشد. و امیدواریم با تخصیص اعتبارات باقی مانده در سال جاری شاهد آبگیری این سد در استان باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات