برگزاری جلسه بررسی صدور سند مالکیت جهت اراضی بستر رودخانه ها در...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،جلسه ای با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک ،نماینده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ،مدیر امور اراضی جهادکشاورزی ، نمایندگان سازمان اداره کل بازرسی استان زنجان و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ،معاونین و مدیران تخصصی شرکت آب منطقه ای زنجان در سالن شهید شهریاری این شرکت، برگزارشد.

در ابتدای جلسه،مهندس ثاقب عزیزخانی مدیردفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه ای زنجان با ارائه گزارشی از وضعیت صدور اسناد مالکیت برای اراضی بستر رودخانه های استان زنجان، اظهارکرد: در این خصوص مکاتباتی با اداره ثبت در رابطه با اخذ سند برای اراضی بستر رودخانه های استان صورت گرفته است.

عزیزخانی در گزارش ارائه شده در رابطه با نامه های واصله از اداره کل بازرسی استان در خصوص تعیین تکلیف مالکیت اراضی،تفاهم نامه منعقده فی مابین وزارت نیرو و ریاست قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دستور العمل نحوه صدور اسناد مالکیت و نقشه های کاداستری تهیه شده برای بستر و مسیل رودخانه ها و اسناد و مالکیت صادر شده توضیحات مبسوطی ارائه داد.

سپس؛ مهندس اسماعیل افشاری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان ضمن عرض خوش آمدگویی به مدعوین جلسه توضیحاتی در خصوص الزامات صدور سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه های استان بنام وزارت نیرو با تولیت شرکت آب منطقه ای زنجان ارائه نمود و تاکید کرد: این اراضی غیرقابل فروش هستند و صدور اسناد برای وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای زنجان حائز اهمیت است.

افشاری،با اشاره به مکاتبات و تفاهم نامه های موجود تصریح کرد: نیاز به اسناد تفکیکی جهت اراضی بستر رودخانه ها وجود دارد و بهتر است در حداقل زمان ممکن به نگرش واحدی در این خصوص برسیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، اظهار داشت: از ابتدای سال 98 ، دستورالعمل تعیین حریم کیفی رودخانه ها علاوه بر تعیین حریم کمی ابلاغ گردید که محدودیت بیشتری برای تعیین حریم رودخانه ها ایجاد کرده است.

وی، به وقوع سیلاب پی در ابتدای سال 98 اشاره کرد و عنوان داشت: این موضوع تلنگری برای کلیه دستگاههای اجرائی  مرتبط جهت تسریع در تعیین تکلیف وضعیت حریم رودخانه های استان شده است.

در ادامه ،پس از بحث و بررسی و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر شد، همکاری بیشتر دستگاههای اجرایی ذیمدخل دررفع تداخل اراضی و صدور اسناد بستر رودخانه ها با تشکیل کارگروه تخصصی در دستور کار قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات