تدوین برنامه پیشگیری و کنترل هاری در حیات وحش کشور

تدوین برنامه پیشگیری و کنترل هاری در حیات وحش کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با اشاره به اینکه بیماری هاری یکی از خطرناک ترین بیماری های ویروسی مشترک بین انسان و است گفت: بیماری هاری سالانه صدمات جبران ناپذیری به سلامت جامعه ،اقتصاد دامپروری و تنوع زیستی وارد می کند.

شهاب الدین منتظمی در ادامه افزود: یکی از اهداف سازمان حفاظت محیط زیست اجرای دستورالعمل و پیگیری اقداماتی است که همسو با اقدامات سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، این بیماری را در حیات وحش و محیط انسانی پیشگیری وکنترل کند.

با توجه به این موضوع پیش نویس برنامه راهبردی پیشگیری و کنترل بیماری در حیات وحش توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز و با پیشنهاد و نظارت دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش تدوین شده که در جلسه روز یکشنبه ۱۱ خرداد۹۹ با حضور معاون دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، دامپزشکان گروه بیماری های حیات وحش و دامپزشک حفاظت محیط زیست استان البرز در مرکز قرنطینه و بازپروری حیات وحش پارک پردیسان مورد بررسی قرار گرفت.


لازم به ذکر است، این طرح با مشاوره علمی کارشناس ارشد پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران و استفاده از دانش و تجربه کارشناسان و دامپزشکان ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها تهیه شده که پس از نهایی شدن ،پیگیری لازم برای اجرای آن صورت خواهد پذیرفت.
​​​​​​​

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات