استفاده از فناوری های نوین حمل و نقل کالا اجتناب ناپذیر است

استفاده از فناوری های نوین حمل و نقل کالا اجتناب ناپذیر است

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ زرآبادی پور گفت: با توجه به زیرساخت های موجود، در حال حاضر بخشی از جابه جایی برون شهری کالا در پایانه های مسافربری شهرداری قزوین انجام می شود که نیاز به به‌روزرسانی در ارائه خدمات به شهروندان دارد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تصریح کرد: با توجه به رویکرد مجموعه مدیریت شهری در کاهش ترددهای درون شهری به منظور کاستن ترافیک و آلودگی هوا و تاکید بر هوشمندسازی در خدمات رسانی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جابه جایی کالا می تواند در تسریع این مهم، کارگشا باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف و ساماندهی بار در حوزه حمل و نقل درون شهری خاطرنشان کرد: درصدی از تصادفات درون شهری به موتورسواران و پیک های موتوری اختصاص دارد که با ساماندهی آن ها می توان در کاهش خطرات احتمالی و ایجاد بستر ایمن برای فعالیت این صنف، گام برداشت.

وی یادآور شد: البته در گذشته، چند واحد پیک موتوری در قالب یک شرکت، تجمیع و فعالیت آن ها تحت نظارت سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین ساماندهی شد، اما با توجه به وسعت فعالیت این صنف و صدور مجوزهای لازم از ارگان های مختلف، آمار دقیق و درستی از فعالان این حوزه در دست نیست و فعالیت آن ها با نظارت شهرداری انجام نمی شود.

زرآبادی پور گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای حمل بار و توسعه خریدهای اینترنتی،  به منظور ساماندهی حمل و نقل درون شهری و برون شهری کالا، نشست ها و مذاکراتی با چند شرکت بخش خصوصی دارای مجوز قانونی در این حوزه انجام شده تا بتوان امکانات مطلوبی برای شهر قزوین فراهم کرد.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات