پیام استاندار ایلام به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست

پیام استاندار ایلام به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست
بسم الله الرحمن الرحیم

در دنیایی که زندگی انسان ها به محیطی که بر آورده کننده نیازهایش است تنیده شده، انجام برخی فعالیت ها ناهنجار لطمات جبران ناپذیری به گونه های گیاهی و جانوری زده است، بطوریکه طراحی رویه ای برای دستیابی به توسعه پایدار که بتوان در چارچوب آن منابع محدود و غیرقابل جایگزین را مدیریت کرد، امری لازم و اجتناب ناپذیر ساخته است.

با این حال آنچه که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده اولویت بخشی واقعی به مبحث محیط زیست در توسعه و تلاش برای احیای آسیب های وارده بر این مقوله بسیار مهم در اثر بی‌توجهی در سال‌های گذشته بوده است.

استان ایلام نیز با دارا بودن طبیعتی سرشار از زیبایی های خدادادی شاهد گونه های زیستی متنوع با آب و هوایی منحصر به فرد و زندگی مسالمت آمیز مردمانی در این خطه است که با طبیعت و محیط زیست انس دیرینه داشته و از فرهنگ حفاظت و پاسداری از آن برخوردار هستند.

از آنجا که امروز مقوله توسعه با حفظ محیط زیست گره خورده است لزوم انجام کارها و فعالیت های توسعه ای و عمرانی با پیوست زیست محیطی را مهم و حائز اهمیت ساخته است. از این رو تلاش مسئولان در توسعه پایدار با اولویت حفاظت از محیط زیست و تداوم زندگی در استان با آب و خاک و هوای سالم و رعایت تنوع زیستی و حقوق حیوانات در مناطق حفاظت شده یک اصل مهم و انکار ناپذیر است.

اینجانب با تبریک هفته محیط زیست به همه‌ مسئولان، دلسوزان، تلاش‌گران و حامیان محیط زیست استان که امسال با شعار "جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار ایران" آغاز شده است، موفقیت و سرافرازی ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی را در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی بنام جهش تولید نامگذاری شده است، مسئلت می نمایم.

قاسم سلیمانی دشتکی
استاندار ایلام لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات