سه طرح جامع کاهش آلایندگی هوا، صیانت ازخاک وحفاظت از آب در دستورکاردولت است

سه طرح جامع کاهش آلایندگی هوا، صیانت ازخاک وحفاظت از آب در دستورکاردولت است

http://www.bananews.ir/رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : سه طرح جامع کاهش آلایندگی هوا،صیانت از خاک و حفاظت از آب و پیگیری وضعیت دریاچه بختگان در دستور کار دولت است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  پایگاه اطلاع رسانی دولت ، 'محمد جواد محمدی زاده ' گفت: چند مولفه حیاتی برای ایجاد تحولات در حوزه محیط زیست مد نظر است که طرح جامع کاهش آلایندگی هوا، صیانت از خاک و حفاظت از آب کشور در دستور کار قرار دارد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست درمورد آخرین وضعیت دریاچه بختگان و برنامه های دولت برای رفع مشکلات آن اظهار داشت: بیشتر مشکل دریاچه بختگان مربوط به تامین حقابه آن است ، با توجه به برداشت های غیرمجاز و چاه هایی که در آنجا به صورت غیر مجاز حفر شده بود، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو پیگیری و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دادند و با متخلفان برخورد شد.

محمدی زاده افزود: همچنین با پیگیری های سازمان محیط زیست مقرر شد حقابه مورد نیاز این دریاچه از سوی وزارت نیرو تامین شود و به نظر می رسد با این اقدامات مشکل دومین دریاچه شور ایران(بختگان) حل خواهد شد.

وی در عین حال گفت : به رغم اقدامات انجام شده، مشکل خشکسالی و کمبود بارش ها در آن منطقه وجود دارد و از این رو نیاز آبی بختگان به طورکامل تامین نمی شود اما امیدوارم با اصلاح روش های آبیاری این مشکل نیز حل شود.

*** طرح جامع کاهش آلایندگی ۸ کلان شهر بزرگ کشور در دستور کار

رییس سازمان محیط زیست در مورد برنامه های این سازمان به منظور ایجاد تحول بزرگ در حفظ محیط زیست گفت: چند مولفه حیاتی برای ایجاد تحولات در حوزه محیط زیست مد نظر است یکی از آنها در ارتباط با آلودگی هواست که طرح جامع کاهش آلایندگی ۸ کلان شهر بزرگ کشور در دستور کار قرار دارد.

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: خوشبختانه این طرح ها یکی پس از دیگری مصوب شده است و امیدوارم همان طور که در سطح استان ها این طرح ها تصویب شده، مصوبه ملی آن نیز تصویب و امسال به مرحله اجرا درآیند البته این طرح ها پنج ساله است اما امسال، سال شروع اجرای آن بوده و خوشبختانه به مراحل خوبی هم رسیده است.

محمدی زاده طرح جامع صیانت از خاک را یکی دیگر از برنامه های این سازمان اعلام کرد و افزود: خاک مایه اصلی تامین غذای انسان هاست و در طبیعت نقش بسزایی دارد، در این میان آلایندگی هایی خاک را تهدید می‌کند به همین دلیل طرح جامع صیانت از خاک تدوین و مصوب شد، تکالیفی هم برای تمام دستگاه ها به منظور حفاظت از خاک تعیین شده است.

رییس سازمان محیط زیست، تهیه طرح جامع حفاظت از آب کشور را از دیگر برنامه های این سازمان برای ایجاد تحول در حفظ محیط زیست ذکر کرد و گفت: با این طرح های جامعی که در حوزه آب، هوا و خاک تهیه شده است، امیدوارم در مورد سایر گونه های زیستی ، درختان و جانوران هم در سال جاری برنامه های خوبی اجرایی شود.

 

 

    نظرات