واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز، پس از سیزده روز تلاش بی وقفه به مدار تولید بازگشت. 

کلیدخانه نیروگاه حرارتی تبریز در تاریخ ...

واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز، پس از سیزده روز تلاش بی وقفه به مدار تولید بازگشت. کلیدخانه نیروگاه حرارتی تبریز در تاریخ ...

واحد یک نیروگاه حرارتی تبریز، پس از سیزده روز تلاش بی وقفه به مدار تولید بازگشت .

کلیدخانه نیروگاه حرارتی تبریز در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ همزمان با عید سعید فطر دچار حریق شده و هر دو واحد این نیروگاه از مدار خارج شد .

طی این حادثه که بنابه گفته مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی در اثر اتصال کوتاه در یکی از کلید ها رخ داده بود، رسانه های معاند خارجی، خصوصا بنگاه سخن پراکنی بریتانیا، اقدام به نشر اکاذیب و طرح اخبار بی پایه و اساس نموده و سعی در بغرنج نشان دادن شرایط نمودند .

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی در همان ساعات اولیه با مصاحبه خبری و ارتباط مستقیم با شبکه خبری استان، فنی بودن موضوع را توضیح داد .

مهندس معینی طی صحبتهای خود گفت: یکی از واحدها در اولین فرصت به مدار خواهد آمد و واحد یک نیز بلافاصله پس از تعویض کلید آسیب دیده به مدار تولید باز خواهد گشت .

واحد دو نیروگاه حرارتی تبریز، پس از ۳۴ ساعت تلاش بی وقفه، تولید خود را از سر گرفت و واحد یک این نیروگاه نیز ۱۳ روز پس از حادثه آتش سوزی راس ساعت ۱۱:۲۴ مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ با شبکه پارالل شد .

مهندس معینی در راه اندازی این واحد گفت، به مدار آمدن واحد دو نیروگاه حرارتی تبریز در سایه الطاف الهی و غیرت پرسنل این نیروگاه می باشد .

وی در ادامه افزود: من در ساعات اولیه حادثه، با اتکاء به لطف الهی و دانش و کوشش و غیرت پرسنل فداکار نیروگاه تبریز گفتم که هر دو واحد این نیروگاه در اولین فرصت به مدار خواهد آمد و امروز به معنای واقعی و عملاً این گفته را نشان دادیم .

وی ادامه داد: اینک این پرسنل متخصص نیروگاه حرارتی تبریز است که با تلاشهای شبانه روزی خود، یاوه گویی های شبکه های معاند خارجی و بعضی شبکه های منحرف داخلی را جواب دادند .

نیروگاه حرارتی تبریز با دو واحد بخار و دو واحد گازی، نقش سازنده ای در تامین برق منطقه داشته و  تولید حداکثری خصوصاً در پیک تابستان ۹۹ را در برنامه ریزی های خود گنجانده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    شركت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی

    شركت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات