لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور در آرامستان ها/ توزیع نذورات ...

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور در آرامستان ها/ توزیع نذورات ...

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور در آرامستان ها/ توزیع نذورات در آرامستان ها ممنوع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام حسین مهدوی دامغانی، با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به بازگشایی آرامستان ها، از زائران اهل قبور درخواست می شود برای افزایش ایمنی و پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا تا رسیدن به وضعیت مطلوب نکات بهداشتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی بر آن تاکید شده است را در مراجعه به آرامستان ها رعایت کنند.
وی افزود: زائران اهل قبور در زمان حضور در آرامستان های شهرداری مشهد باید فاصله گذاری بین افراد را که حداقل یک متراست رعایت کرده و از برقراری تماس با سطوح، تجهیزات، دستگیره درب ها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها و.. سایر موارد خودداری کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد، با بیان این که استفاده از وسایل حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش برای کلیه افراد مراجعه کننده به آرامستان ها الزامی است، بیان کرد: در کنار این موارد به زائران اهل قبور توصیه می شود تا در آرامستان ها از کتب ادعیه و قرآن شخصی استفاده کرده و مدت زمان حضورخود در آرامستان ها را به حداقل برسانند.
حجت الاسلام دامغانی خاطرنشان کرد: همچنین از زائران اهل قبور تقاضا می شود تا از پهن کردن فرش و تجمع در آرامستان‌ها خودداری کرده و چارچوب برگزاری مراسمات در فضای باز نیز، متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به این که به زائران اهل قبورتوصیه می شود برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بطری های آب آشامیدنی بسته بندی شده استفاده کنند، اضافه کرد: توزیع نذورات به ویژه مواد غذایی نظیر خرما، حلوا و.. در آرمستان های شهرداری مشهد ممنوع بوده و از این کار جلوگیری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد گفت: شهروندان باید به این موضوع توجه داشته باشند که در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، احتمال بازگشت مجدد محدودیت ها برای زیارت اهل قبور وجود دارد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات