تجربه موفق راه و شهرسازی استان اصفهان در راه اندازی داشبود مدیریتی

تجربه موفق راه و شهرسازی استان اصفهان در راه اندازی داشبود مدیریتی

تجربه موفق راه و شهرسازی استان اصفهان در راه اندازی داشبود مدیریتی
سامانه داشبورد مدیریتی، با دستور مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان کار مطالعاتی آن در دستور کار قرار گرفت، و پس از ماه ها تلاشِ اداره آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات این اداره کل از ابتدای سال جاری نسخه نهایی آن اجرایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه علم داده امروز به ابزاری قدرتمند برای تصمیم‌گیران در سازمان ها تبدیل شده است، گفت: با بهره‌گیری از سامانه داشبورد مدیریتی که مبتنی بر علم داده، پایه ریزی شده است و با مصورسازی آمار و اطلاعات سازمانی در تمامی سطوح، وضعیت موجود اداره کل مورد شناسایی، تحلیل و بصورت گرافیکی با نمودار های مختلف داینامیک نشان داده می شود.
وی افزود: استفاده از داده‌ها به عنوان دارایهای مهم هر سازمان، اثر فراوانی بر رسیدن به اهداف و استراتژی‌های سازمانی دارد و این سامانه با دارا بودن قابلیت های ویژه تصویری لحظه ای از وضعیت این اداره‌کل را ارائه می دهد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح داشبورد مدیریتی به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات این اداره کل در حوزه‌های مختلف کاری اجرایی شده است عنوان کرد: این سامانه به چندین سامانه مختلف دیگر متصل است و اطلاعات مورد نیاز مدیران جهت بررسی و اتخاذ تصمیم در آن ارائه شده است.
وی اظهار کرد: در قدم اول، اطلاعات از نرم افزارهای مختلف هر واحد استخراج شده و سپس براساس فرآیندهای خاص پالاش و تجمیع می شود و با رویکرد تصمیم‌سازی در اختیار مدیران قرار می‌گیرد، در این راستا با استفاده از اطلاعات کلیدی، مدیران می‌توانند تصمیمات کلیدی و اساسی اتخاذ کنند.
قاری قرآن در پایان گفت: این طرح یکی از تجربه‌های موفق این اداره‌کل محسوب می شود پس از ماه‌ها تلاشِ و کار تحقیقاتی به بهره‌برداری رسیده و می‌توان بر اساس آن میزان تحقق برنامه‌های اجرایی و پیشرفت پروژه‌های عمرانی را به صورت لحظه‌ای رصد و برنامه ریزی مناسبی جهت پیشبرد اهداف سازمانی انجام داد

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات