برگزاري جلسه شورای راهبردی طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی با توجه به بلاتکلیفی طرح ثامن گفت: با رفع موانع پیش روی این طرح، باید این معضل ۲۰ ساله مرتفع شود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه شورای راهبردی طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی كه با حضور استاندار خراسان رضوی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي، شهردار مشهد، رئیس شورای شهر مشهد و نماینده سرمایه‌گذاران در محل دفتر استاندار برگزار شد، عليرضا رزم حسيني استاندار خراسان رضوي با اشاره  به بلاتکلیفی طرح ثامن گفت: با رفع موانع پیش روی این طرح، باید این معضل ۲۰ ساله مرتفع شود.
در این جلسه بعد از ارائه نظرات دیگر اعضای شورای راهبردی طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی در سخنان کوتاهی بر رفع موانع بر سر راه این طرح تاکید کرد و گفت: مشکل طرح ثامن هم باید مانند موضوع شرکت پدیده حل شود تا در سایه این طرح هزاران اشتغال جدید را شاهد باشیم.
وی افزود: بالاخره باید بعد از 20 سال بلاتکلیفی طرح ثامن و سرمایه‌گذارانی که منتظر تعیین تکلیف شدن این طرح مانده‌اند، اتفاقات مثبتی را تجربه کنیم.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در ادامه این جلسه گفت: توقف طرح مذکور به مالکان و صاحبان حقوق مکتسبه ضرر و زیان وارد خواهد کرد، لذا شورای عالی شهرسازی باید به این مسئله توجه داشته باشد.
غلامعلی صادقی افزود: یکی از محدوده‌های قابل توجه و مهم سرمایه‌گذاری مشهد در محدوده حرم مطهر رضوی است. این موضوعی است که در حل و فصل موضوع طرح ثامن نباید ساده از آن گذشت.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات