تولید ۵۱۶ هزار تن سیمان در فیروزکوه

تولید ۵۱۶ هزار تن سیمان در فیروزکوه

http://bananews.ir/مدیرعامل سیمان فراز فیروزکوه از تولید ۵۱۶ هزار تن سیمان در این واحد تولیدی شهرستان فیروزکوه در سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  امین شجاعی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک حمل و نقل و سوخت و کمیسیون ترافیک شهرستان فیروزکوه، در بحث حمل و نقل سیمان اظهار داشت: در حال حاضر هفت شرکت حمل و نقل با شرکت سیمان فراز برای بارگیری سیمان همکاری می‏کنند.

وی بیان داشت: نظارت بر این امر بر عهده انجمن صنفی و شرکت‏های حمل و نقل شهرستان فیروزکوه است.

مدیرعامل سیمان فراز فیروزکوه اظهار داشت: کارخانه سیمان فراز با ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز، روزانه حدود ۴ هزار تن سیمان بارگیری می‏‏کند اما تشکل خاصی در بحث حمل سیمان وجود ندارد.

شجاعی اظهار داشت: به لطف خدا توانسته‏ ایم زمان حمل سیمان را که در گذشته ۲۴ ساعت بوده، کاهش دهیم و در حال حاضر تا ساعت ۱۲ شب بارگیری انجام می‏شود و امید است مدت زمان فعلی را هم کوتاه‏تر سازیم.

وی اضافه کرد: کوتاه‏تر شدن زمان بارگیری هم به نفع کارخانه و هم به نفع شرکت‏های حمل و نقل خواهد بود.

مدیرعامل سیمان فراز فیروزکوه در خصوص کرایه‏های حمل و نقل گفت: تولید سیمان و حمل آن باید در کنار هم باشد زیرا اگر سیمان تولید شود و حمل آن صورت نپذیرد، قطعاً دچار مشکل خواهیم شد.

شجاعی اضافه کرد: در این راستا، این توقع وجود دارد که هم‏زمان هم کارخانه و هم شرکت‏های حمل و نقل از بخشی از سود خود صرف نظر کنند چرا که در این صورت است که تولید در بازار تداوم خواهد داشت.

شجاعی تصریح کرد: کارخانه سیمان فراز در شش ماهه نخست سال جاری، ۵۱۶ هزار تن سیمان تولید و ۵۱۲ هزار تن تحویل داده است.

وی بیان داشت: این واحد ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی سیمان را تولید و وارد بازار کرده و امید است در شش ماهه دوم سال، شرایط مساعدتری را داشته باشد.

شجاعی اظهار داشت: در بخش تامین گازوئیل شرکت پخش فرآورده‏های نفتی در شهرستان فیروزکوه همکاری‏های لازم را با کارخانه‏های سیمان دارد و سهمیه ماهانه نیز دریافت می‏شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در بخش برق‏رسانی قرار بود که شرکت برق منطقه‏ای تهران یک پست برق مجزا برای کارخانه‏های سیمان فراز و فیروزکوه ایجاد کند تا وابستگی این دو کارخانه به پست برق شهرستان کاهش یابد؛ مکاتبه‏هایی نیز در این زمینه صورت پذیرفته که امیدواریم به نتیجه برسد.

 

 

    نظرات