ساخت بنای مقبره مهدی آذریزدی

ساخت بنای مقبره مهدی آذریزدی

www.BanaNews.irمعاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد ضمن اعلام خبر رفع مشکل بودجه ساخت بنای مهدی آذریزدی از ساخت و ساز آن تا پایان سالجاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلامحسین دشتی معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مشکل بودجه ساخت مزار مهدی آذریزدی حل شده است، گفت: در موقعیت فعلی، ساخت یک بنای صرف بر روی مقبره مهدی آذریزدی نیست که برای ما اهمیت دارد بلکه ایجاد محوطه‌سازی برای آن و جداره‌سازی محوطه این آرامگاه و نیز ساماندهی مزار یک شهیدی که در آنجا به خاک سپرده شده است، در این فرآیند اهمیت دارد.

وی ادامه داد: این که ما بخواهیم بنایی را روی این مقبره بسازیم کار سختی نیست اما مجموعه آن محوطه است که باید برای بهره‌برداری شهری و محلی مدنظر قرار گیرد تا ازحیث فعالیت‌های محلی نیز برای ما مشکلی ایجاد نشود که این کار در دست انجام است.

معاون سیاسی و امنیتی‌ استانداری یزد افزود: تصمیم گرفته شده است تا فرماندار یزد به عنوان متولی امور شهر و نیز رابط میان شورای شهر و شهرداری به این مساله رسیدگی کرده و شرایط محلی را برای آغاز ساخت این بنا حل کند.

وی افزود: با هماهنگی انجام شده بنیاد شهید و بنیاد فرهنگی آذریزدی با توافق با هم جداره‌سازی و محوطه‌سازی آرامستان خرمشاد را به انجام خواهند رساند تا ضمن ساخت مزار مهدی آذریزدی مزار شهید دفن شده نیز سامان مناسبی بیابد.

به گفته دشتی با اجرای فعالیت فرمانداری در این زمینه حداقل سه‌ماه و حداکثر تا پایان سالجاری ساخت و بهینه‌سازی این آرامستان و مزار مهدی آذریزدی به انجام می‌رسد.

 

 

    نظرات