آخرین قیمت باغ‌ویلاها در اطراف پایتخت

آخرین قیمت باغ‌ویلاها در اطراف پایتخت

http://www.bananews.irویلاهای شمال تهران در حالی با قیمتهای بیش از نیم میلیارد تومان به فروش می‌رسند که سرمایه گذاران به باغ‌ویلاهای اطراف کلانشهرها و شهرهای جدید روی آورده‌اند و معتقدند در آینده بازار باغ‌ویلا رونق زیادی پیدا خواهد کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  مدتی است که طرح باغ ویلاها در برخی از شهرهای کوچک مطرح شده و بنگا‌ه‌های املاک افراد را به خرید این باغ ویلاها تشویق می‌کنند.

باغ ویلاهای اطراف کلانشهرهایی مانند تهران طرفداران زیادی هم دارند و پایتخت نشینان سکونت در شهرهای کوچک تازه تاسیس را به شلوغی شهر تهران ترجیح می‌دهند.

در سالهای گذشته باغ ویلاهای شمال تهران رونق بیشتری داشت و همین امر باعث افزایش قیمت آنها شده بود و متقاضیان خاصی را به سمت بازار خرید و فروش باغ‌ویلا در لواسان و دیگر بخش‌های شمیرانات سوق می‌داد اما این امر باعث شلوغی این مناطق شد و هم اکنون خرید و فروش در این منطقه تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

بنابراین باغ‌ویلاهایی که در شهرهای کوچک اطراف تهران در حال ساخت هستند، به دلیل ارزانی مشتری‌های بیشتری را به سمت خود کشیده‌اند و با وجودی که هنوز ساخت آنها تکمیل نشده است سرمایه گذاران در حال ورود به این بازارها هستند.

در واقع رکورد خرید و فروش مسکن در پایتخت و اشباع بنگاه‌های املاک در تهران سرمایه گذاران را به سوی اطراف پایتخت کشانده است به طوری که در شهرهای کوچک و تازه تاسیس بنگاه‌ها و سرمایه گذارانی را می‌توان مشاهده کرد که دنبال خرید و فروش باغ ویلاها هستند.

البته ساخت باغ‌ویلاها در اطراف تهران بیشتر از سوی شرکتهای بزرگ ساختمان سازی انجام می‌شود و آنها معتقدند در آینده ساکنان تهران برای خرید این باغ‌ویلاها تمایل بیشتری از خود نشان خواهند داد و ممکن است برخی شهرنشینان دوران بازنشستگی خود را در باغ ویلاهای شهرهای جدید بگذرانند.

سود ۵۰ میلیون تومانی خریداران باغ ویلا

سازندگان این باغ‌ویلاها معتقد هستند که با افزایش امکانات رفاهی در شهرهای جدید به طور حتم سرمایه گذاران این بخش تا ۵۰میلیون تومان هم سود خواهند برد، بنابراین در حال حاضر این باغ ویلاها بسیار کمتر از دیگر ویلاهای اطراف تهران به فروش می رسد.

نکته دیگر اینکه فروش باغ ویلاها در این مناطق به صورت قواره ای انجام می‌شود و مانند دیگر ویلاها بصورت خرد فروشی یا متری نیست که دلیل این امر وجود زمین هایی با متراژ بالا در این مناطق است زیرا زمین مهمترین مساله برای ساخت مسکن و یا ویلا و از عمده ترین ملاک قیمت گذاری در یک ساختمان است.

قیمت های این باغ ویلاها که با متراژهایی چندین برابر شهرهای شمالی و شمال تهران به فروش می رسند کمتر از نصف این ویلاهاست بطوریکه باغ‌ویلاهایی با قواره های کوچک که حدود ۴۸۰ متر مساحت دارند با قیمت ۱۹۰ تا ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسند و قواره‌های بزرگتر که حتی تا ۷۰۰ متر هم می رسند، بیش از ۲۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می شوند.

 

 

    نظرات