تمامی راه‌های اصلی شهرستان گلپایگان دو بانده می‌شود

تمامی راه‌های اصلی شهرستان گلپایگان دو بانده می‌شود

تمامی راه‌های اصلی شهرستان گلپایگان دو بانده می‌شود/ اختصاص 82 قطعه زمین برای طرح اقدام ملی مسکن گلپایگان
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان در نشست خبری ضمن پاسخ به سوالات مردمی، به تشریح فعالیت‌های انجام شده در حوزه های مختلف کاری(مسکن و بازآفرینی، املاک‌و‌حقوقی، راه وشهرسازی) و پروژه‌های در دست اجرا این اداره پرداخت.
به گزارش اداره‌ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، غلامرضا امینی رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان طی گفت‌وگو با کارشناسان خبر اذعان داشت: در بخش احداث راه و راهسازی، به جز دو کمربندی در حوزه این شهرستان و یک کمربندی در حوزه شاهین شهر و میمه مابقی راه های اصلی شهرستان گلپایگان، چهار خطه (دو بانده ) شده است. و در این خصوص جهت احداث کمربندی وانشان به طول 2.8 کیلومتر و کمربندی سعیدآباد به طول 5.7 کیلومتر که اقدامات اولیه آن‌ها در سال های گذشته انجام و به دلیل مشکلات اعتباری فعلا متوقف شدند، پیگیری های لازم صورت پذیرفته است و پس از تخصیص اعتبار عملیات اجرایی این دو پروژه از سر گرفته می شود.
وی از دیگر پروژه های راهسازی این شهرستان، به تکمیل راهسازی و زیرگذر محور درب‌امامزاده‌ابراهیم به طول ۱.۶ کیلومتر اشاره کرد و گفت: طرح این پروژه آماده است و به لطف خدا پس از رفع مشکلات آزادسازی و تحویل زمین به این اداره عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان اظهار کرد: پروژه احداث میدان چهار راه ملازجان، بهسازی و روکش آسفالت محور گوگد ـ نیوان، فاویان ـ دستجرده و ضامن آباد ـ علی آباد از جمله اقداماتی است که در سال‌های قبل جهت بهبود وضعیت راه‌های روستایی شهرستان گلپایگان انجام شده است. اما از زمان انتزاع حوزه راه‌های روستایی از اداره کل راه و شهرسازی و انتقال آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، فعالیت‌های مرتبط با این بخش نیز در حیطه وظایف آن اداره کل قرار گرفته است.
وی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن گلپایگان تشریح کرد: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در دو مرحله انجام پذیرفت، در مرحله اول 176 نفر ثبت نام نمودن که از این تعداد 65 نفر حائز شرایط بودن و در مرحله دوم نیز 430 نفر ثبت نام کردند که هنوز پایش آن انجام نشده است. علی ایحال 82 قطعه زمین به مساحت 20 هزار متر مربع برای این طرح تخصیص داده شده است.
امینی به تفاهم‌نامه‌ای که با شهرداری در خصوص مسکن‌مهر منعقد شده اشاره کرد و گفت: مقرر گردید در قبال پرداخت مبلغ ریالی، همچنین واگذاری زمین و قیر توسط راه و شهرسازی، آماده سازی سایت مسکن مهر بر عهده شهرداری قرار گیرد. که تا کنون مبلغ ریالی آن پرداخت شده و تا هفته آینده زمین مورد نظر تخصیص داده می شود اما با توجه به عدم تامین قیر مقرر شد به جای تامین قیر نیز زمین به شهرداری واگذار شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان عنوان کرد: اختصاص 150 قطعه زمین به اقشار ویژه، واگذاری زمین جهت هتل، کمپ ترک اعتیاد، جایگاه سوخت از دیگر اقدامات اداره راه‌و‌شهرسازی گلپایگان بوده و امیدواریم بتوانیم در آینده فعالیت‌های گسترده‌تری برای پیشرفت و بهسازی این شهرستان انجام دهیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات