اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی و آموزشی در سه ماهه نخست سالجاری

اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی و آموزشی در سه ماهه نخست سالجاری

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ جشنواره‌ها و برنامه‌های فراوانی برای ایام نوروز تدارک دیده شده بود که به دلیل بیماری کرونا لغو شد؛ اما به منظور تشویق شهروندان به پویش «در خانه بمانیم» جشنواره نوروزی مجازی««قزوین شاداب» فروردین ماه 99 برگزار شد.

برگزاری جشنواره  نوروزی و مجازی«قزوین شاداب»

جشنواره  نوروزی و مجازی«قزوین شاداب» به منظور ایجاد نشاط و شادابی و همچنین فراهم کردن بسترهای مناسب سرگرمی و بروز خلاقیت کودکان و نوجوانان در کنار والدینشان؛ از ۱۷ اسفند ماه ۹۸ تا 31  فروردین ماه ۹۹ برگزار شد.

پویش شهروندی «قزوین کتاب می خواند»،«جشنواره خلاقانه ترین بازی های خانگی در کهن شهر قزوین»،مسابقه "نمایش عروسکی" ویژه کودکان، مسابقه "با هم قصه بخوانیم"در کهن شهر قزوین،مسابقه عکس از هفت سین های نوروزی،مسابقه نقاشی ما کرونا را شکست می دهیم» ویژه کودکان و نوجوانان، مسابقه «ساخت کاردستی های خلاقانه و زیبا با وسایل ساده»، مسابقه خوشنویسی «ما کرونا را شکست می دهیم» عناوین این جشنواره  نوروزی  بود که خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.

علاوه بر شهروندان قزوینی؛هموطنانی نیز از سراسر کشور در جشنواره  نوروزی « قزوین شاداب» شرکت کردند؛ 722 اثر از 47 شهر کشور به دبیرخانه جشنواره  نوروزی««قزوین شاداب» ارسال شد که 73 نفر از شرکت کنندگان از شهرهایی نظیر شهرهای تبریز،شهریار،لار، قشم، کرمان، کاشان، مشهد، کرج، خمینی شهر اصفهان ، برازجان، شهرکرد، تهران، کرمانشاه، رفسنجان، ارومیه، زنجان، فیروزآباد فارس و .... بودند.

اجرای "نماهنگ سلامت"توسط گروه سرود ناشنوایان استان قزوین با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،«فضاسازی و تبلیغات شهری تقاطع های غیرهمسطح و زیرگذرها» با طرح های نوروزی با موضوع ترغیب شهروندان به خانه ماندن، فضا سازی و تبلیغات شهری به مناسبت روز 13 بدر»‌ با هدف دعوت  شهروندان به ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از دیگر اقدامات شهرداری قزوین در سه ماه نخست سال جاری است.

برپایی و تجهیز ایستگاه های سلامت در سطح شهر قزوین با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی در قالب قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا با هدف راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان و مراجعین در دروازه رشت و دوراهی همدان از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری است.

برگزاری مسابقه مجازی "جشن بزرگ نیمه شعبان"

برگزاری مسابقه مجازی "جشن بزرگ نیمه شعبان" و  مشارکت در پخش زنده مراسم احیای شب نیمه شعبان از شبکه استانی قزوین از دیگر برنامه هایی که به مناسبت گرامیداشت میلاد امام عصر(عج)  و با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار و ایجاد شور و نشاط  در میان خانواده ها در سه ماهه نخست امسال برگزار شد.

برگزاری جشنواره «بهار همدلی» در قزوین ویژه ماه مبارک رمضان

با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شیوع بیماری کرونا، جشنواره مجازی «بهار همدلی» ویژه ماه مبارک رمضان تدارک دیده شد که "ساخت موشنگرافی از برنامه های ماه رمضان"، «پویش قرائت قرآن کریم»،«قرائت قرآن ویژه کودکان و نوجوانان»« مسابقه عکس زیباترین و ساده ترین سفره افطاری»،«مسابقه اذان ویژه نوجوانان و جوانان»،« مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان» عناوین این جشنواره بود.

ساخت سرود و کلیپ با محوریت بخشش کریمانه جهت پخش در فضای مجازی و سیمای مرکز استان قزوین به منظور ترغیب مخاطبین به نوعدوستی و دستگیری از یکدیگر، برگزاری مسابقه نماز در قرآن و نهج البلاغه و مسابقه حفظ کلام وحی برای فرزندان پرسنل شهرداری قزوین از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انجام شد.

اجرای ویژه برنامه «شب های آسمانی» در آستان مقدس امامزاده حسین(ع)

همچنین ویژه برنامه مراسم احیاء شب های قدر، در نوزدهم ماه مبارک‌ رمضان با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد.

نماهنگ عروسکی تبریک فرا رسیدن عید فطر و شکست ویروس کرونا در فضای مجازی تهیه و پخش شد و فضا سازی شهری به مناسبت فرا رسیدن عید فطر و طرح بیلبوردی  اطلاع رسانی زمان سخنرانی مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید فطر در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، چاپ و در شهر نصب شد.

اجرای پویش «سفره کریمانه» توسط خانه های فرهنگ شهید نواب صفوی و سنجیده

همچنین پویش «سفره کریمانه» توسط خانه های فرهنگ شهید نواب صفوی و سنجیده به مناسبت ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی(ع) در راستای اجرای رزمایش همدلی به منظور اطعام نیازمندان، اجرا شد.

مسابقه نقاشی «مدافعان سلامت» ویژه رده سنی کودکان و نوجوانان  از جمله برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بود که در راستای شناساندن روحیه ایثار و گذشت و به تصویر کشیدن تلاش بی وقفه فرشتگان نجات و حس نوعدوستی در ماه مبارک رمضان انجام شد.

تهیه نماهنگ و کلیپ به مناسبت هفته معلم و تقدیر از معلمان به منظور ارج نهادن به مقام معلمان از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی  شهرداری قزوین است در ایام شیوع کرونا و به مناسبت هفته معلم انجام شد.

آئین بزرگداشت شهدای سوم خرداد و جانبازان شاغل در شهرداری قزوین با عنوان «امتداد پرواز» از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم مقام شامخ جانبازان و خانواده شهدا به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر برگزار شد.

همچنین به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر؛جشنواره «خرمشهر نماد مقاومت و پایداری» با هدف گرامیداشت یاد و خاطره آزاد سازی خرمشهر در چند محور مختلف «دل نوشته»،«مسابقه نقاشی با عنوان خرمشهر، شهر خون آزاد شد ،«کارگاه قصه گویی»،«مسابقه کتابخوانی فتح خون» و «نمایشگاه عکس مجازی مهتاب در تاریکی» برگزار شد.

از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،ورزشی و شهرداری قزوین می توان به برگزاری مسابقه رالی خانواده تاکسیرانی و تولید و بارگذاری نماهنگ شهر عشق «نکوداشت حماسه آزادسازی خرمشهر»در فضای مجازی اشاره کرد که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر  برگزار شد.

پخش برنامه زنده "بهار همدلی" در فضای مجازی(اینستاگرام) همزمان با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام کریم اهل بیت(ع) و همچنین  تولید و پخش کلیپ «ورزش در خانه» در فضای مجازی از جمله اقدامات سازمان در سه ماهه نخست سال جاری است.

مشارکت در برگزاری سی و یکمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مسجد امام خمینی (ره) و برگزاری آئین پنجاه و هفتمین سالروز گرامیداشت قیام خونین 15 خرداد در محوطه امامزاده حسین (ع) از جمله اقدامات مشارکتی سازمان است.

همچنین به مناسبت سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت قیام خونین 15 خرداد؛ طرح اهداء کتاب به شهروندان به منظور ترویج فرهنگ مطالعه انجام شد که با استقبال شهروندان مواجه شد.

مشارکت با مسجد لعل قزوین در برگزاری مسابقه عکس در فضای مجازی با موضوع عبادت نوجوانان، مشارکت در انجام کمک مؤمنانه و همدلانه، مشارکت در برگزاری مراسم تجلیل از فعالین کمک مؤمنانه و همدلانه، مشارکت در برگزاری مراسم وداع با ماه مبارک رمضان از دیگر اقدامات مشارکتی سازمان در سه ماه نخست سال جاری می باشد.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات