از برداشت بیش از ۳۰۰ هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد ۳ حلقه چاه غیر مجازدر یک روز کاری و جلوگیری از برداشت سالانه ۳۳۷ هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب  منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان طی یک روز کاری ۳ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای اندریه در مجموع به عمق ۳۰ متر و با دبی ۱۷ لیتر برثانیه مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۳۷ هزار  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۲۰ اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، تصریح کرد: ۴۹ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفت است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه  در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات