بررسی طرح راهبردی توسعه توس طی روزهای آینده در شورای عالی معماری و ...

بررسی طرح راهبردی توسعه توس طی روزهای آینده در شورای عالی معماری و ...

بررسی طرح راهبردی توسعه توس طی روزهای آینده در شورای عالی معماری و شهرسازی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود ریاضی در حاشیه بازدید جمعی از اعضای شورای اجتماعی محلات در قالب سلسله برنامه های «شهربان» با اشاره به اهمیت طرح راهبردی توسعه و بهسازی توس اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع به صورت جدی پیگیر تصویب طرح راهبردی توسعه و بهسازی توس در شورای عالی معماری و شهرسازی هستیم .
وی اضافه کرد: هفته گذشته در این خصوص جلسه ای در تهران برگزار شد و جلسه ای دیگر نیز طی روزهای آینده برای تصمیم گیری در این باره برگزار خواهد شد که امیدواریم به نفع مردم مشهد و منطقه تاریخی توس تمام شود.
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری در راستای توسعه و بهسازی توس بیان کرد: با توجه به وضعیت نابسامان جلوخان آرامگاه فردوسی ساماندهی این منطقه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و دو فاز آن در نیمه اول سال ۹۸ به بهره برداری رسید.
ریاضی خاطرنشان کرد: فازسوم ساماندهی جلوخان نیز اواخر سال ۹۸ آماده بهره برداری شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم افتتاحیه وجود نداشت.
وی ادامه داد: یکی دیگر از آثار تاریخی واقع در منطقه توس دژ هزار ساله کهن دژ است که در مجاورت آرامگاه فردوسی قراردارد، هدف بعدی ما در ساماندهی منطقه تاریخی توس ایجاد مسیر دسترسی به کهن دژ است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است و می تواند یک ظرفیت گردشگری جدید را به شهر مشهد اضافه کند.
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در کنار اقدامات عمرانی، فعالیت های فرهنگی نیز در دستور کار قراردارد که در این میان می توان به سفارش ساخت هشت مجسمه از شخصیت های شاهنامه برای نصب در پیرامون آرامگاه فردوسی و مسیر جلوخان به عنوان پارک مفاخر اشاره کرد.
ریاضی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده سه مجسمه رستم و اسفندیار، دقیقی طوسی و آرش کمانگیر تیر ماه در پارک جلوخان آرامگاه فردوسی نصب خواهند شد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات