31 عملیات نفس گیر آتش نشانان در  24 ساعت گذشته/آتش نشانی رشت

31 عملیات نفس گیر آتش نشانان در 24 ساعت گذشته/آتش نشانی رشت


125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 24 ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 31 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 31 مـورد عملیات آتش نشانان با 86 مرتبه خروج خودروهای اطفایی و امدادی  جهت پوشش 3 مـورد آتش سوزی مسکونی ، 7 مورد گیر کردن و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی و آسانسور، 7 مورد حریق علفزار، 5 مورد بازدید ایمنی از حریق تابلوی درب ورودی بانک، حریق منازل مسکونی و حریق گاز پیکنیکی ، 2 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده ، 4 مورد خدمات ایمنی و 3 مورد دیگر شامل حریق خودرو ، حریق تجاری و حریق جنگل از دیگر عملکرد آتش نشانان بوده است.

وی با بیان اینکه در رخداد آتش سوزی های فوق 17 شهروند توسط تیم های نجات از میان دود و آتش نجات یافتند افزود: تعدد و فشردگی در همزمان بودن چندین حریق مسکونی و تجاری و شدت گرما موجبات آسیب دیدگی 5 تن از آتش نشانان را فراهم نمود که به حمد اله حال تمتمی آتش نشانان خوب اعلام شد.

این مسوول آتش نشانی به 7مورد رخداد آتش سوزی علفزارها و جنگل در رشت اشاره کرد و تاکید داشت: متاسفانه بی توجهی و عدم رعایت در روشن کردن آتش، موجبات آتش سوزی شدید علفزارها واقع در جاده تهران، جنب جایگاه cng دولت آباد شده بود که آتش نشانان توانستند پس از 7 ساعت تلاش نسبت به مهار آتش اقدام کنند.

مومنی در پایان به حریق خودرو که در ساعت 05:08 دقیقه صبح امروز دوشنبه 26 خرداد  99 در گلسار خیابان 107  رخ داد افزود: در این حادثه دو خودروی سواری کیا کانزا و هیوندا در داخل پارکینگ منزل مسکونی بعللی طعمه حریق قرار گرفتند که در نهایت موجبات سرایت به سربندی منزل مسکونی را نیز فراهم نمودند.

وی با بیان اینکه سریعا  14 آتش نشان بهمراه 6 دستگاه خودروی اطفایی نسبت به اطفای آتش سوزی اقدام کردند ادامه داد: در این حادثه مردی 37 ساله از ناحیه پا دچار سوختگی گردید که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات