رویداد آبی شهرستان مهریز برگزار شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، در رویداد آبی شهرستان مهریز با بیان این که مهریز از نظر منابع آبی فقیر است، گفت: مدیریت آب به طور صحیح، می تواند تا حدودی از فقر در آب جلوگیری کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد، «محمدمهدی جوادیان زاده» در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان مهریز اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد در خردادماه،  رویداد آبی مهریز برگزار شود.

وی با بیان این که طبق برنامه های رویداد آبی، شرکت آب منطقه ای استان برخود لازم می داند که به منظور رفع چالش ها و مشکلات مهریز،  جلسات متعددی را با مسئولان این شهرستان برگزار نماید، گفت: مقرر گردید در شورای حفاظت استان که طی روزهای آینده برگزار می شود، موضوع وضعیت منابع آب شهرستان مهریز بصورت ویژه در این شورا مطرح شود.

جوادیان زاده با اشاره به این که مهریز از نظر منابع آبی، کوهستانی و فقیر می باشد و اقداماتی که تا کنون انجام شده، نتیجه حائز اهمیتی نداشته است، تصریح کرد: مدیریت آب به طور صحیح می تواند تا حدودی از فقر در آب جلوگیری کند بنابراین یکی از اقداماتی که می توان در این زمینه انجام داد جداسازی انشعابات فضای سبز از شرب است.

وی افزود: برای این که بتوان منابع آبی را به بهترین شکل مدیریت کرد لازم است قبل از آن اندازه گیری کنیم، چرا که نمی توان بدون ابزار اندازه گیری مدیریت صحیحی را اعمال کرد.

جوادیان زاده تجهیز چاه ها به کنتور هوشمند یکی از ابزارهای اندازه گیری مهم و حیاتی در مدیریت منابع آب استان می باشد.

وی همچنین اضافه کرد: نصب کنتورهای هوشمند از سال های قبل در استان اجرایی شده است که باید تا پایان سال جاری کلیه چاه های کشاورزی و صنعتی مجهز به کنتور هوشمند شوند.

در ادامه «رضا زارعزاده» فرماندار مهریز با بیان این که آب مهمترین مسئله استان یزد است و اقدامات در سطح جامعه باید در یک مسیر خاص باشد، اظهار کرد: پایین رفتن سطح آب زیرزمینی به دلیل برداشت هایی است که هم به صورت قانونی و هم به صورت غیرقانونی صورت می گیرد.

وی در پایان با اشاره به این که برداشت های زیاد از منابع آب،  امروزه به یک چالش بزرگ تبدیل شده است، افزود: می طلبد که مردم و بهره برداران آب، همکاری خوبی در راستای اجرای قوانین مرتبط با آب داشته باشند و از طرف دیگر نیز متولیان آب حداقل تلاش خود را برای حمایت از مصارفی که توجیه قانونی دارد، داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای یزد

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای یزد

    شركت آب منطقه‌ای یزد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات