لزوم رعایت ضوابط مناسب‌سازی در تمام بو‌ستان‌های در حال ساخت

شهردار کرمان تأکید کرد:

لزوم رعایت ضوابط مناسب‌سازی در تمام بو‌ستان‌های در حال ساخت

شهردار کرمان بر لزوم رعایت اصول و ضوابط مناسب‌سازی در تمام بوستان‌های در حال ساخت شهر کرمان تأکید کرد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست ستاد مناسب‌سازی شهرداری که با حضور شهرداران مناطق پنج‌گانه و اعضای ستاد مناسب‌سازی شهرداری برگزار شد، با اشاره به این‌که ۱۵ بوستان در شهر کرمان در حال ساخت است که به‌زودی به‌ بهره‌برداری می‌رسند، گفت: لازم است در تمام بوستان‌های در حال ساخت، اصول و ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود تا همۀ شهروندان به‌ویژه افراد داری معلولیت، بتوانند از این فضاها استفاده کنند.

وی افزود: باید با مناسب‌سازی، زمینۀ زندگی عادی را برای افراد دارای معلولیت و جانبازان در معابر شهری فراهم کرد.

شهردار کرمان با تأکید بر این‌که در این زمینه تمام دست‌اندرکاران باید اهتمام جدی داشته باشند، مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای افراد دارای معلولیت را یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینۀ احقاق حقوق شهروندی دانست و گفت: برنامه‌های مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری در اولویت برنامه‌های عمرانی سال‌جاری شهرداری قرار دارد.

شورش دلپسند، مشاور شهردار کرمان در امور معلولان نیز در این نشست، از اقدامات شهرداری کرمان طی یک‌سال گذشته در حوزۀ مناسب‌سازی فضاهای شهری تشکر کرد.

وی گفت: اقداماتی که ازسوی شهرداری در سال گذشته در حوزۀ مناسب‌سازی فضاهای شهری انجام گرفته است، در طول ۱۰ سال گذشته انجام نشده است.

دلپسند در ادامه، به ارائه پیشنهاداتی پیرامون مناسب‌سازی فضاهای شهری پرداخت و افزود: پیشنهاد ما این است که در سال جدید در حوزۀ مناسب‌سازی، هدف‌گذاری داشته باشیم و با تعیین یک هدف معین برای خدمت‌رسانی به افراد دارای معلولیت، گامی مؤثر در این حوزه برداریم.

وی همچنین به ارائه پیشنهاداتی در زمینۀ مناسب‌سازی اماکن تاریخی و گردشگری، سیستم حمل‌ونقل عمومی و تعیین مکان‌هایی برای پارک خودروهای معلولان در نقاط مختلف شهر پرداخت.

م.ا

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات