رفع تصرف 250 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعلام خبر آزادسازی زاینده رود از پایین دست تا قلعه سرشیر، گفت: از سال 1393 تاکنون بالغ بر 250 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود رفع تصرف شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان اصفهان ، بیست و هفتم خرداد ماه دکتر مسعود میر محمد صادقی ، اظهار کرد: از آبان ماه سال گذشته تاکنون علی رغم شیوع بیماری کرونا آزاد سازی رودخانه زاینده رود ادامه داشته است .


وی افزود: در هفت ماه گذشته در چندین مرحله و بازه های زمانی متفاوت اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود در شهرستان ورزنه و شهر اژیه آزادسازی شد . مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان ابلاغ اخطاریه رفع تصرفات به متخلفان در پایین دست رودخانه زاینده رود تصریح کرد: با هماهنگی دادستانی بخش بن رود و کلانتری شهر ورزنه و با همکاری شهروندان، بالغ بر 20 هکتار از اراضی ورزنه به تالاب گاوخونی آزادسازی شد . وی افزود: آزاد سازی در شهرستان ورزنه با احداث جاده در یک طرف رودخانه زاینده رود همراه بود . میر محمد صادقی به آزادسازی در شهر اژیه هم اشاره ای داشت و گفت: با هماهنگی های به عمل آمده با دادگاه بخش جلگه و پاسگاه شهر اژیه و جلسات متعدد با کشاورزان بالغ بر 3 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه شهر اژیه آزاد سازی شد . وی با اعلام 6 هکتار آزادسازی در مجموعه گردشگری قلعه سرشیر در شهرستان پیربکران اظهار کرد: سالها بود که شرکت آب منطقه ای برای آزادسازی حریم و بستر رودخانه زاینده رود در این منطقه تلاش کرد تا در دی ماه سال گذشته توانست موفق به آزادسازی بخشی از حریم و بستر رودخانه در مجموعه گردشگری قلعه سرشیر شود . مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان به 58 آزادسازی موردی رودخانه زاینده رود در مناطق مختلف استان اصفهان اشاره ای داشت و افزود: بر مبنای تبصره 4 قانون دو توزیع عادلانه آب و احکام قطعی علی رغم شیوع کرونا اقدامات آزادسازی حریم و بستر رودخانه زاینده رود با قوت در حال انجام است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان

    شركت آب منطقه‌ای اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات