تکمیل سدنرماب و احداث شبکه آن ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز...

استاندار گلستان با اشاره به آبگیری سد نرماب در اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: تکمیل سد نرماب و احداث شبکه آن مجموعا یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان دکتر هادی حق شناس عصر امروز در مراسم آغاز جابه‌جایی روستای جنگلده بالا که در مخزن سد نرماب قرار گرفته است، اظهار داشت: بنیاد مسکن استان از سال گذشته تا کنون ۱۱ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شده و این ۲۰۰ واحد مسکونی که از طرف آب منطقه ای به بنیاد مسکن واگذارشده  نیز تا پایان سال ساخته خواهد شد.

وی افزود: براساس مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس، پروژه‌های بزرگ در ایران به دلایل مختلف تقریبا سه برابر زمان پیش بینی شده طول می‌کشد و از نظر هزینه نیز بیشتر از 5 برابر هزینه می‌شود. پروژه سدنرماب سال 91 شروع شده و قرار بود در سال 97 به اتمام برسد اما به دلیل محدودیت‌های اعتباری این اتفاق رخ نداد.

استاندار گلستان گفت: براساس جلسه‌ای که با وزیر نیرو داشتم، مقرر شد ۶۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار در یکی دو ماه آینده پرداخت شود.

وی با بیان اینکه بدنه سدنرماب حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهارداشت: فاینانس این پروژه برعهده پیمانکار است که اصل و فرع آن تا کنون حدود ۶۰۰ میلیارد تومان شده و برای تکمیل سد و احداث شبکه انتقال و توزیع آن یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

دکتر حق شناس ادامه داد: این سد ظرفیت ذخیره سازی بیش از  ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب را دارد و می‌تواند آب شرب ۵۵۰ هزار نفر را در استان فراهم کند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات