شش تالاب استان اردبیل مشمول قانون حفاظت و احیا قرار می گیرد

شش تالاب استان اردبیل مشمول قانون حفاظت و احیا قرار می گیرد


سعید شهند به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: ۶ تالاب نئور، پته خور، شورابیل، میل مغان، اقماری رودخانه ارس، آت گلی سبلان در استان اردبیل مشمول قانون حفاظت و احیا قرار می گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: حفاظت از تنوع زیستی این تالاب ها از مهمترین اهداف حفاظت و احیای تالاب های استان اردبیل است.

این مقام مسئول افزود: با هماهنگی های انجام شده با سازمان آب استان بستر و حریم تالاب های استان بزودی مشخص و زمینه حفاظت از بستر تالاب ها فراهم خواهد شد.

شهند بیان کرد: سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ برای دریافت گزارش های مردمی در خصوص مسائل و مشکلات محیط زیست راه اندازی شده است و امیدواریم با مشارکت عموم مردم بتوانیم از منابع طبیعی و محیط زیستی استان حفاظت و حراست کنیم.

وی اذعان داشت: این سامانه به عنوان پل ارتباطی مردم با سازمان محیط زیست است که بدون نیاز به مراجعه حضوری بتوانند گزارش های خود را به گوش مسئولان حفاظت از محیط زیست استان برسانند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: استان اردبیل از نظر تنوع زیستی زیستگاه ۳۵۷ گونه مهره دار، ۲۵۷ گونه پرنده، ۴۶ گونه پستاندار، ۲۹ گونه خزنده، ۹ گونه دوزیست و ۱۸ گونه ماهی است.

شهند خاطر نشان کرد: به دلیل فصل زاد و ولد حیوانات به ویژه حیوانات وحشی در این فصل از عموم مردم درخواست می شود از نزدیک شدن به قلمرو این حیوانات خودداری کنند.


لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات