60 قطعه مهم نیروگاهی در واحد سیکل ترکیبی شهید سلیمانی کرمان ساخته شد

60 قطعه مهم نیروگاهی در واحد سیکل ترکیبی شهید سلیمانی کرمان ساخته شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس رویکرد درون‌زایی و توسعه فعالیت‌های ساخت داخل، افزون بر ۶۰ نوع از تجهیزات و کالاهای مصرفی و با اهميت واحدهای نیروگاه شهید سلیمانی کرمان، پس از طراحی و تهیه نقشه قطعات از سوی کارشناسان و متخصصان ساخت داخل شرکت، توسط قطعه سازان داخلی ساخته و تحویل نیروگاه شد.

بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف تکیه بر محصولات ساخت داخل، نیازهای تجهیزاتی واحدهای دوازده‌گانه پس از شناسایی برای تهیه به کميته ساخت داخل شرکت معرفی می‌شوند که در ادامه، کارشناسان مربوطه اقدام به تهیه نقشه و شناسنامه برای این تجهیزات و قطعات کرده و نهايتا با همکاری قطعه سازان داخلی، کالاهای مورد نیاز نیروگاه ساخته و تحویل می‌شود.

طراحی و ساخت قطعات داخلی سیفتی ولو اکونومایزر HP با فشار کاري ۱۳۰ بار، ساخت بدنه ولو مربوط به درام HP با فشار کاری ۷۲ بار، ساخت تجهیزات کنترل ولو دی سوپر هیتر و همچنین ساخت و جایگزینی لاین بیرینگ پمپ‌های سیستم روانکاری که از لحاظ استراتژیک بودن نوع متریال آن و عدم دسترسی به این متریال خاص، مشاوره و همکاری واحدهای مربوطه با شرکت سازنده در امر ساخت پمپ VDT از جمله تجهیزاتی هستند که طراحی و تهیه نقشه‌های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته و در واحدهای نیروگاه به بهره‌برداری رسیده‌اند.
بنا بر این گزارش، جایگزین کردن پمپ‌های حساس از جمله سیستم روغن روانکاری ساخت کشور آمریکا با نمونه ایرانی، ساخت داخل کردن بال ولو های گاز و گازوئیل توربین‌های گازی v94.2 از پروژه‌های در دست اقدام این مجموعه به‌شمار می‌آید.

گفتنی است، تهیه قطعات نیروگاهی با رویکرد حمایت از کالای ایرانی و جایگزینی این کالاها با نمونه‌های مشابه خارجی تاکنون موجب صرفه‌جویی ارزی زیادی برای نیروگاه شهید سلیمانی شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات