ساخت مسکن مهر، متری ۳۰۰ هزار تومان مقطوع

ساخت مسکن مهر، متری ۳۰۰ هزار تومان مقطوع

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت متری ۳۰۰ هزار تومان ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ مقطوع است و نسبت به قیمت سال ۹۰ هیچ تغییر نخواهد کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، علی نیکزاد در مراسم روز جهانی اسکان بشر شهرها و تغییرات آب و هوا افزود: قیمت ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ مقطوع بوده و قراردادی که با انبوه‌سازان خواهیم بست بالاتر از قیمت‌های امسال نخواهد بود.

وی با انتقاد از برخی اساتید اقتصادی که می‌گویند مسکن مهر خدمتی به شهرسازی نکرده و کیفیت ساخت آنها پائین است تاکید کرد: خدمتی که مسکن مهر به شهرسازی کرده هیچ پروژه‌ای و هیچ ساخت و سازی نکرده است.

نیکزاد ادامه داد: مسکن مهر توانسته بر حاشیه‌نشینی، تخلفات ساختمانی و زمین‌خواری غلبه کند و رانت‌خواری زمین را کاهش دهد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با صراحت می‌گویم اگر فردی در ۲۲ منطقه تهران زمینی سراغ دارد به ما اعلام کند. اما باید بگویم اگر ما بخواهیم در داخل شهر تهران ساخت و ساز کنیم باز هم از ما انتقاد خواهد شد که چرا مسکن مهر را در تهران ادامه می‌دهید.

وی ادامه داد: تلاش وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این است که هیچ بنایی به افتتاح نرسد تا زمانی که آب و برق و گاز آن وصل نشده باشد. پس باید به بهره‌برداری رسیدن واحدهای مسکونی مهر را یک کار عظیم و قابل ستایش دانست.

*انعقاد قرارداد با انبوه‌سازان به قیمت مقطوع

نیکزاد گفت: وقتی قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر را در سال جاری اعلام و با انبوه‌سازان قرارداد بستیم همه به ما خندیدند اما همه الان می‌بینند که بسیاری از شرکتهای داخلی و خارجی با جدیت به دنبال ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ هستند.

به گفته وی اعلام قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر یک اقدام شجاعانه است.

نیکزاد تاکید کرد: هدف از اعلام قیمت مقطوع برای سال ۹۱ و ۹۲ این است که انبوه‌سازان به دنبال بهره‌وری بروند چرا که با بهره‌وری می‌توانند به راحتی پروژه خود را به قیمت مناسب به اتمام برسانند.

وی تصریح کرد: بنده معتقد هستم که اگر انبوه‌سازان و پیمانکاران از پروژه مسکن مهر حذف شوند امکان بیشتر توسعه مسکن مهر میسر نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دیگر زمان سنتی‌سازی مسکن سپری شده و همه باید به سمت صنعتی سازی برویم گفت: اگر افزایش سقف مسکن مهر در اختیار بنده بود سقف تسهیلات ساخت مسکن مهر به صنعتی سازی را از ۲۵ به ۳۰ میلیون افزایش می‌دادم.

 

 

    نظرات