توسعه بزرگراه‌ها 1500 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

توسعه بزرگراه‌ها 1500 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: برای احداث هر کیلومتر بزرگراه در شمال استان با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه که کوهستانی تپه ماهور و دشت و همچنین از مشخصات فنی و طرح هندسی بسیار بالایی برخوردار است 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این رقم با احداث بزرگراه در جنوب استان که یک منطقه کوهستانی بسیار سخت است، متفاوت می‌باشد.

وی گفت: در شمال استان از مسیر سه راهی صحرا - گرمی - بیله‌سوار- پارس‌آباد و مشگین‌شهر به احداث 300 کیلومتر بزرگراه با اعتبار یک هزار و 500 میلیارد تومان نیازمندیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تامین این اعتبار بسیار سخت است ولی در دولت دوازدهم اقدامات خوبی برای توسعه بزرگراه‌ها در نظر گرفته شده تا ما سالانه 50 تا 60 کیلومتر بزرگراه را در استان احداث و بهره برداری کنیم.

حیدری تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور موفق شدیم بیش از 32 کیلومتر بزرگراه را در شمال استان و محور اردبیل – سرچم افتتاح کنیم که ماحصل آن کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن بوده است.

وی افزود: تامین یک هزار و 500 میلیارد تومان طی دو سه سال محقق نمی‌شود ولی ما تمام تلاشمان را انجام خواهیم داد تا با جذب منابع ملی ، جاده‌ها را ایمن کنیم اما در کنار آن رانندگان عزیز باید با سرعت مطمئنه و توجه به علایم راهنمایی و رانندگی تردد کنند تا شاهد حوادث ناگوار جاده‌ای نباشیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات