اختصاص 300 میلیارد تومان برای توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل / هفته آینده آغاز عملیات اجرایی احداث تونل دوم حیران

اختصاص 300 میلیارد تومان برای توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل / هفته آینده آغاز عملیات اجرایی احداث تونل دوم حیران

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در تشریح سفر وزیر راه و شهرسازی به استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: در این سفریک روزه به استان اردبیل سعی شد از تمام محورهای مواصلاتی استان و راه آهن اردبیل - میانه بازدید شده و روند اجرای پروژه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در این سفر مقرر شد تا 300 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بزرگراه‌های استان به شکل کامل تخصیص یابد که وزیر راه و شهرسازی نیز بر این امر تاکید نمودند.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اردبیل دومین مصوبه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان را تخصیص 100 درصدی اعتبار یک هزار و 70 میلیارد تومانی راه آهن در سالجاری اعلام و اظهار کرد: با تاکید استاندار اردبیل و نمایندگان استان در مجلس قرار شد عملیات بهسازی ، تعریض و روکش آسفالت راه‌های شریانی استان با تامین منابع مورد نیاز و در فصل کاری انجام شود.

احداث تونل دوم حیران هفته آینده اجرایی خواهد شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد تونل دوم اردبیل به سمت آستارا در گردنه حیران اظهار کرد: بعد از اتمام مطالعات و انتخاب پیمانکار و همچنین تجهیز کارگاه از هفته آینده عملیات احداث تونل دوم حیران و راههای طرفین به طول دو کیلومتر آغاز خواهد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: 50 درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور در سال گذشته به حوزه راه‌ها اختصاص یافته که این نشان از عزم دولت و تلاش مسئولان استانی برای توسعه بزرگراه‌ها در این استان است.

وی گفت: سه سال پیش کل اعتبار راه‌های استان به بیش از 17 میلیارد تومان نمی‌رسید اما امسال 300 میلیارد تومان اعتبار در این حوزه هزینه خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه برای توسعه بزرگراه‌ های استان 5 هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که تلاش می‌شود از طریق اعتبارات ملی این رقم تامین شود ، افزود: سال گذشته 51 کیلومتر بزرگراه در این استان عملیاتی و اجرایی شد.

حیدری در مورد توسعه بزرگراه اردبیل سرچم به طول 90 کیلومتر و همچنین تکمیل 30 کیلومتر از این محور مواصلاتی در سالجاری بیان کرد: در بحث توسعه بزرگراه ها نزدیک به هزار میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران داریم و با برنامه ریزی انجام شده امسال 17 کیلومتر از محور سه راهی صحرا - گرمی بیله‌سوار، 8 کیلومتر در محور پارس‌آباد سربند و 10 کیلومتر نیز در مسیر اردبیل مشگین‌شهر با منابع مالی که از محل تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بزرگراه‌ها لحاظ شده تکمیل و بهره برداری خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات