نقشه برق بدون استان قرمز منتشر شد / 14 استان در محدوده ...

به گزارش پايگاه خبري توانير ،  انتشار نقشه  مصرف برق امروز دوشنبه دوم تيرماه 99 . نشان داد كه  هم اكنون 14 استان و 5 كلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.

اين گزارش حاكي از آن است كه هم اكنون  استان هاي گيلان، آذربايجان شرقي، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، هرمزگان، خوزستان، كهگيلويه و بويراحمد و بخش هاي  شرقي مازندران و جنوب كرمان در محدوده زرد مصرف قرار گرفته اند.
براين اساس علاوه بر اين مناطق، 5 كلانشهر  تهران بزرگ، تبريز، اصفهان، شيراز و اهواز نيز در محدوده زرد قرار گرفته اند.
برپايه اين گزارش، هموطنان ساكن در مناطق ياد شده مي توانند تنها با كاهش 5 درصدي مصرف برق خود، در بازگشت به وضعيت سبز تاثيري فوري و بهنگام داشته باشند.
اين گزارش حاكي از آن است كه همه هموطنان با تنظيم درجه كولرهاي گازي روي عدد 24 و استفاده از دور كند در كولرهاي آبي مي توانند در كاهش مصرف برق و كمك به كاهش هزينه قبض  خود تاثيربسزايي دااشته باشند.
همچنين  عدم استفاده از وسايل پرمصرف مانند ماشينهاي لباسشويي و ظرفشويي ،اتو و جاروبرقي در ساعات پيك شبكه از ديگر راهكارهاي كاهش مصرف برق به شمار مي رود.
برپايه اين گزارش، نقشه برق شامل سه رنگ قرمز، زرد و سبز است كه در ماه هاي گرم سال توسط شركت توانير منتشر مي شود.
رنگ زرد نيز مناطقي را نشان مي دهد كه مصرف آنها به نزديك سقف مجاز نزديك شده و در صورتي كه مصرف برق را خود را مديريت نكنند، وارد محدوده قرمز خواهند شد. اين دسته از هموطنان مي توانند تنها با 5 درصد صرفه جويي وارد محدوده سبز شوند.
رنگ سبز نيز محدوده هايي را نشان مي دهد كه هموطنان ساكن در آنها با برق را بهينه مصرف كرده اند.
رنگ قرمرز نيز كه البته در نقشه امروز هيچ كدام از شهرها را شامل نمي شود، محدوده هايي را نشان مي دهد كه بيش از سقف مجاز مصرف كرده و پيك آنها از سقف تعيين شده فراتر رفته است. خاطرنشان مي سازد كه هموطنان ساكن در اين مناطق نيز مي توانند با 10 درصد صرفه جويي، وارد منطقه سبز شوند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات