معاون عمرانی استاندار اصفهان:عملكرد مطلوب شهرداری مبارکه در اجرای پروژه های عمرانی و گردشگری قابل تقدیر است

معاون عمرانی استاندار اصفهان:عملكرد مطلوب شهرداری مبارکه در اجرای پروژه های عمرانی و گردشگری قابل تقدیر است


به گزارش پایگاه خبری مبارکه نیوز، هفته گذشته شهرداری مبارکه میزبان معاونت عمرانی استاندار و مدیر کل دفترامور شهری و شوراها استانداری اصفهان ب ود و نشستی با موضوع رفع موانع و مشکلات شهرداری‌ها و همچنین تلاش برای افزایش سطح‌ درآمدها برگزار شد. علاوه بر تبادل نظر درباره موضوعات مختلف در حوزه شهرداری‌ها، معاون عمرانی استانداری و مدیرکل دفترامور شهری و شوراها استانداری اصفهان بازدیدی از پروژه عمرانی و پروژه بازسازی ارگ تاریخی نهچیر مبارکه داشتند.

مهندس حبیب‌الله غلامی معاون عمرانی استاندار اصفهان در حاشیه این بازدید درباره جزئیات نشست با شهرداران شهرستان مبارکه گفت: دلیل برگزاری این نشست به چند دلیل بود بود اول آنکه در دوران کرونا شهرداری‌ها وظایف سنگینی به عهده داشتند و برای مقابله با شیوع این ویروس تلاش‌های زیادی را انجام دادند و شهرداری مبارکه نیز از جمله شهرداری‌هایی بود که در این مدت خدمات شایانی را به شهروندان ارائه کرد لذا لازم بود ما در جمع شهرداران حاضر شویم و از آنها تشکر کنیم.

او ادامه داد: اما موضوع دیگری که موجب شد ما این نشست را برگزار کنیم بحث درآمد شهرداری‌ها است، همانطور که می‌دانید به دلیل شیوع بیماری کرونا ما شاهد کاهش سطح درآمدهای شهرداری‌ها بودیم که لازم بود هماهنگی‌هایی با شهرداران در این زمینه صورت بگیرد.

معاونت عمرانی استانداری ادامه داد: موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد بحث پروژه‌های عمرانی شهرداری ها بود که بخشی از آنها مربوط به بررسی مشکلات موجود بر سر راه  این پروژه‌ها بود و بخش دیگر به اولویت‌بندی پروژه‌های نیمه تمام، یا پروژه‌هایی که بیش از 60 یا 70 درصد آن انجام شده است مربوط می‌شد.

معاون عمرانی استاندار اصفهان عملکرد شهرداری مبارکه را خوب ارزیابی کرد و گفت: در جلسه امروز بحث با شهر مبارکه شروع شد و این چند علت داشت ؛هم به لحاظ جاذبه‌های گردشگری و هم به لحاظ سرانه‌ درآمدی شهر مبارکه در مقایسه با شهردهای دیگر از سطح بالاتری برخوردار است لذا نقطه نظراتی درباره این شهر و پروژه‌های آن مطرح شد و امیدواریم با درآمدی که امسال به دست می‌آورد بتواند پروژه‌های بیشتری را عملیاتی کند.

او ادامه داد: خوشبختانه پروژهای خیلی خوبی را شهرداری مبارکه فعال کرده است و ما برنامه ریزی کردیم که انشاا.. در نیمه اول امسال تعدادی از این پروژه‌ها از جمله فاز اول بازسازی ارگ نهچیر را به پایان خواهد رسید.

او با اشاره به موضوع صنعت گردشگری به عنوان آخرین بحث این نشست گفت: آخرین بحثی که در این نشست مطرح شد موضوع گردشگری و صنعت سبز بود که در کل استان مطرح است و قطعاً شهرستان مبارکه به دلیل جاذبه‌های توریستی که در نقاط مختلف دارد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

غلامی  با بیان اینکه یکی  از مباحثی که امروز در جمع شهرداران داشتیم این بود که هر شهر را به صورت پکیجی از طرح‌ها و پروژه‌های گردشگری ببینیم گفت: قاعدتاً این روزها گردشگری نیاز به برنامه‌ریزی دارد و اجرای این برنامه‌‌ریزی‌ها می‌تواند باعث رونق صنعت گردشگری شود.

او توضیح داد: موضوع تورهای گردشگری یکی از مباحث مهم در صنعت گردشگری است و ما باید به سمتی پیش برویم که وقتی تورهای گردشگری به شهرستان وارد می‌شوند حداقل سه روز تا 5 روز در این شهرها اتراق کنند تا بتوانیم از کنار آنها درآمدزایی داشته باشیم. امیدواریم با این تصمیماتی که گرفته شد و همچنین با توجه به توانمندی‌های مدیرکل و شهردار مبارکه بتوانیم این شهرستان را به یکی از قطب‌های گردشگری استان اصفهان تبدیل کنم.

معاون عمرانی استانداری اصفهان در پاسخ به سوالی درباره بازسازی ارگ نهچیر و نقش‌ آن‌ در جذب گردشگر گفت: قطعاً یکی ازمهم ترین  پروژه‌ها برای جذب گردشگر در شهرستان مبارکه همین پروژه ارگ تاریخی است که می‌تواند یک مجموعه بزرگ را شامل شود و در اقتصاد شهر و شهرستان موثر باشد.

او ادامه داد:  شهردار محترم با تلاشی که انجام داده است بخشی از اعتبارات شهرداری را به این بازسازی‌ها تخصیص داده است و در کنار آن 3 میلیارد وام و تسهیلات سازمان شهرداری‌ها به این پروژه اختصاص یافته است که در صدد هستیم 3 میلیارد دوم را هم برای این پروژه‌ها تهیه کنیم که قطعا مقدمه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار برای تکمیل این پروژه ها خواهد بود.

غلامی با بیان اینکه  شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی به عنوان عوامل محرک توسعه گردشگری وارد پروژه‌های گردشگری می‌شوند اما همینکه این پروژه‌ها خودشان را معرفی کردند دیگر نوبت به سرمایه‌گذاران می‌رسد که در این عرصه وارد شوند گفت: این مکان‌های تاریخی هم همینطور است و ما تلاش می‌کنیم نیمه اول امسال  فاز اول آن را به بهره‌برداری برسانیم تا مقدمات حضور سرمایه‌گذاران فراهم شود و این پروژه‌ها را تکمیل کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مبارکه

  منبع خبر

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه یک شهرداری در شهر مبارکه می باشد

   نظرات