مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری اصفهان : سیاست سازمان شهرداری‌ها حمایت از پروژه‌هایی مانند ارگ تاریخی نهچیر…

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری اصفهان : سیاست سازمان شهرداری‌ها حمایت از پروژه‌هایی مانند ارگ تاریخی نهچیر…


در حاشیه بازدید معاون عمرانی استاندار اصفهان و همچنین مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان، دکتر ذاکری درباره عملکرد شهرداری مبارکه و پروژه‌های گردشگری از جمله پروژه‌ ارگ نهچیر با خبرنگار پایگاه خبری مبارکه نیوز به گفت‌‌وگو نشست. او درباره پروژه‌های فعال در مبارکه گفت: خوشبختانه افتخار نصیبمان شد تا بازدیدی از پروژه‌های عمرانی شهرداری مبارکه از جمله ارگ تاریخی نهچیر داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری اصفهان  ادامه داد: در ارزیابی که در بحث شهرداری مبارکه داشتیم باید بگویم مجموعه شهرداری با آن همراهی و شناختی که نسبت به نیازها داشتند و با توجه به خواسته‌های مردم و نمایندگان شوراهای محترم اسلامی شهر در چارچوب ضوابط شهرداری اقدامات خوبی را انجام داده‌اند به طوری‌که تعداد پروژه‌هایی که ما شاهد آن بودیم میانگین 10 تا 15 پروژه فعال بود که این یک حرکت مثبت رو به جلو است.

ذاکری در خصوص بحث گردشگری و اقداماتی که در شهرستان انجام شده است نیز گفت: با توجه به اقدامات مثبت وموثری که در سنوات قبل بود، خود عزیزان در قالب یک هماهنگی لازم به عنوان یک مجموعه دالان گرشگری شهرستان مبارکه اقدامات موثری انجام دادند و در هر شهر ما یک پروژه در قالب گردشگری و یک پروژه زیرساخت برای بوم گردی برای اقامت گردشگران شاهد بودیم که نمونه آن ارگ تاریخی نهچیر است.

او با تاکید بر اینکه این پروژه در مدت سه ساله گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است گفت: بر همین اساس سیاست سازمان شهرداری‌های کشور و سیاست حوزه عمرانی و دفتر امور شهری شوراها استانداری حمایت از این پروژه‌ها است.

او درباره نحوه حمایت از این پروژه‌ها نیز گفت: ما با تخصیص وام‌هایی با سود پایین و بازپرداخت طولانی تلاش‌ کردیم تا به شهرداری‌های به منظور انجام پروژه‌هایی که موجب درآمدزایی می‌شود و همچنین پروژه‌هایی که تاریخ کهن شهر را به نمایش می‌گذارد کمک کنیم.

ذاکری با تاکید بر اینکه چنین پروژه‌هایی می‌تواند یک درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و یک اقتصاد پویا برای مردم را فراهم کند گفت: در همین راستا سیاست سازمان شهرداری‌ها، استانداری و حوزه عمرانی، حمایت از این طرح ها است که به حمدالله در شهرستان مبارکه بین 7 شهری که در شهرستان وجود دارد تمام پروژه‌ها فعال است و امیدواریم تا پایان سال 99 شاهد بهره‌برداری از این پروژه ها باشیم تا زمینه‌ای برای جذب توریست و همچنین زمینه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار و همدلی و همراهی با دیگران فراهم شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مبارکه

  منبع خبر

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه یک شهرداری در شهر مبارکه می باشد

   نظرات